Základní informace

Několik základních informací o naší knihovně

Masarykova veřejná knihovna Vsetín je příspěvková organizace města Vsetína.

Je veřejnou knihovnou s univerzálními knihovními fondy a regionální centrum knihovnických, bibliografických a informačních služeb pro síť veřejných knihoven okresu Vsetín.

Centrální budova knihovny na Dolním náměstí má tři patra, přístupná je hlavním vchodem z náměstí nebo přes turistické informační centrum. Vracet knihy můžete také v turistickém informačním centru. Ve 3. patře centrální budovy na pravé straně od schodiště naproti K klubu (musíte projít chodbou kolem kanceláří) je dětská půjčovna. Knihovna má dále 2 sídlištní dětské pobočky v Luhu a v Rokytnici.

Půjčit si zde můžete knihy, časopisy, noviny, CD (hudba i mluvené slovo), deskové hry, čtečky elektronických knih, tematické kufříky ad. Dostupné jsou i elektronické zdroje.

V knihovně jsou přístupné PC, veřejný internet, Wi-Fi – požádejte obsluhu o heslo.

Provozní doba knihovnyKontakty

Ceník služeb

Pokud si nevíte s čímkoli rady, zeptejte se obsluhy u pultu.
Poradíme vám také na e-mailu mvk@mvk.cz.
Můžete volat na tel.: 575 755 141.
Napište nám na Facebook.com/mvk.vsetin.

Jste poprvé v knihovně nebo se chcete přihlásit?

JSTE-LI V KNIHOVNĚ POPRVÉ, můžete si ji bezplatně prohlédnout. Chcete-li se přihlásit, běžte do 2. patra do centrální půjčovny k pultu. K registraci budete potřebovat občanský průkaz a 200 Kč dospělý – starší 15 let, 50 Kč dítě do 15 let, 100 Kč studující prezenčního studia / důchodce / držitelé průkazu ZTP. Rodinná registrace stojí 350 Kč, zdarma důchodci nad 80 let a zdravotně znevýhodnění uživatelé (držitelé ZTP/P), 500 Kč právnická osoba. Průkaz vystavený v hlavní budově platí i v sídlištních pobočkách Luh a Rokytnice 365 dní od data registrace.

Děti se přihlašují v dětské knihovně.

  • Půjčování knih v centrální budově – ve 2. patře se nachází knihy na půjčení domů (absenčně), ve 3. patře ve studovně jsou knihy k prostudování na místě (prezenčně), časopisy a noviny (prezenčně), starší čísla i domů, komiksy jsou k půjčení domů (K klub), stejně jako CD (hudba i mluvené slovo) a hudebniny. Je zde také zvuková knihovna pro zrakově postižené.
  • Výpůjční lhůta je 31 kalendářních dnů.
  • Vyhledání knihy – knihu si můžete vyhledat osobně v půjčovně (poslouží vám plán rozmístění knihovního fondu). K vyhledávání (i z domu) můžete využít on line katalog.
  • Internet – PC s přístupem na internet jsou ve všech patrech. Můžete si sednout ke kterémukoliv volnému PC. Hry je možno hrát pouze v dětské půjčovně a na vyhrazených PC. Na počítači můžete strávit maximálně jednu hodinu denně (pokud máte registraci). Na vyhrazených PC je k dispozici Word a Excel.
  • Rezervace – knihu, která je vypůjčená, lze rezervovat přes katalog knihovny po přihlášení do čtenářského konta, dále osobně nebo telefonicky.
  • Meziknihovní výpůjční služba (MVS) – knihu, kterou nemáme ve svých fondech, vám půjčíme z jiné knihovny.
  • Prodloužení výpůjčky – pokud není kniha rezervovaná, můžete si ji prodloužit buď osobně, nebo přes své čtenářské konto na internetu nebo na e-mailu mvk@mvk.cz. Výpůjčky CD a časopisů se neprodlužují.
  • Tisk, kopírování – na každém patře je k dispozici kopírka nebo tiskárna.
  • Další služby – rešerše, elektronické zdroje (Aspi, Anopress), půjčování čteček elektronických knih, deskových společenských her, tabletů ad. – kontaktujte knihovníka/knihovnici. Každou středu od 8 do 10 hodin jsme připraveni vám poskytnout instruktáž o službách knihovny. Kontaktujte obsluhu v centrální půjčovně. Najdete nás i na facebooku.

Knihovnické a informační služby vám poskytnou také sídlištní pobočky.

Průkaz zde vystavený vám platí i v hlavní budově a naopak.

Luh (Dům služeb); telefon: 571 432 158, e-mail: luh@mvk.cz

Rokytnice (Dům služeb); telefon: 571 416 011, e-mail: rokytnice@mvk.cz