Elektronické informační zdroje

DNNT – Díla nedostupná na trhu

S knihovnou můžete číst i nedostupná díla…
Zdarma a z pohodlí domova zpřístupníme tisíce knih, novin a časopisů.
Více k službě DNNT najdete v odkazu DÍLA NEDOSTUPNÁ NA TRHU

CODEXIS

Systém CODEXIS umožňuje efektivní práci s informacemi ze všech oblastí práva. Aplikace nabízí přístup k tisícům zdrojů nejen v oblasti české, ale i slovenské a evropské legislativy. Systém také zpřístupňuje množství komentářů, příruček a doplňujících textů k jednotlivým ustanovením, které výrazně napomáhají snadné orientaci uživatele v právních záležitostech. Aplikace je přístupná ze všech stolních počítačů pro veřejnost v knihovně i v turistickém informačním centru.

ANOPRESS

Česká mediální databanka mapující česká média – denní tisk, časopisy, internet, rozhlas, ale i sociální sítě. Obsahuje plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy televizních a rozhlasových relací a zprávy z internetových serverů a sociální sítí. Přístup do databanky Anopress si můžete vyzkoušet na počítačích v čítárně a studovně (3. patro knihovny), přihlašovací údaje získáte od obsluhy u pultu.

ČTK

Česká tisková kancelář (ČTK) je nezávislá národní zpravodajská agentura. Její zpravodajství je rychlé, přesné, přehledné a stručné a je jedním z nejlepších a nejspolehlivějších zdrojů informací pro celou řadu českých médií. Přístup do Infobanky ČTK si můžete vyzkoušet na počítačích v čítárně a studovně (3. patro knihovny) z webové adresy ib.ctk.cz.

PRESSREADER

Noviny a časopisy z celého světa ve vašem mobilu či tabletu zdarma. Návštěvníci Masarykovy veřejné knihovny mají přístup k plným textům více než 7 000 deníků a populárně naučných časopisů v 60 jazycích ze 100 zemí světa včetně České republiky. Tituly jsou dostupné v den vydání a jsou v plném rozsahu jako tištěné verze. Databáze je přístupná odkudkoli po přihlášení do čtenářského konta na www.mvk.cz, případně z vnitřní sítě knihovny – musíte tedy se svým zařízením přijít k nám a připojit se s ním k WiFi síti s názvem MVK. Tím získáte na 48 hodin plný přístup do databáze odkudkoli. Tituly je možné stahovat i k offline prohlížení. Více k službě PressReader najdete v odkazu PRESSREADER

DATABÁZE OSOBNOSTÍ REGIONU VALAŠSKO

Webové stránky osobnostivalasska.cz obsahují více než 600 hesel o valašských osobnostech, k nimž uvádí další bohaté informační zdroje, jsou tedy i vhodným nástrojem pro začínající badatele. Osobnosti jsou zaneseny do mapy regionu Valašsko a nechybí ani hesla o místech a tematické kvízy. Součástí databáze je i kalendárium osobností na každý den.
ODKAZ NA DATABÁZI OSOBNOSTI VALAŠSKA