Rezervace/objednávka knihy

Kniha je půjčena? Rezervujte si ji…

Pokud zjistíte, že kniha, kterou hledáte je vypůjčená, můžete si ji rezervovat v on-line katalogu po přihlášení do svého čtenářského konta na webu. Rezervujeme jak naučnou literaturu, tak beletrii.

Požadovanou knihu najdete v katalogu, kde si zakliknete “rezervace (kniha musí být kompletně vypůjčená) / objednávka dokumentu“.

 • Do kolonky “K vyzvednutí” zadejte půjčovnu, kde si chcete dokument vyzvednout nebo “výdejní box”. Můžete zadat i datum, do kterého máte o rezervaci zájem.
 • V případě správného postupu se na obrazovce objeví hlášení o úspěšně provedené rezervaci.
 • Informace pro vyzvednutí objednávky či rezervace z venkovního výdejního boxu v režimu 24/7, který umožní vyzvedávat objednané či rezervované dokumenty z fondu půjčoven centrální knihovny na Dolním náměstí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu! Najdete jej u vstupu do centrální budovy knihovny na Dolním náměstí:

Výdejní box:

  • Tato nová služba dává možnost registrovaným čtenářům, kteří mají uhrazeny všechny finanční závazky vůči knihovně, bezkontaktně vyzvednout předem objednané nebo rezervované knihy, časopisy, CD a deskové hry (pokud to rozměry dokumentu dovolují).
  • Jak?: Požadovaný dokument si objednejte standardním způsobem v našem on-line katalogu (katalog.mvk.cz), zde zvolte možnost “Výdejní box”. Případně objednávejte či rezervujte dokumenty e-mailem nebo telefonicky (kontakty na jednotlivé půjčovny najdete na našem webu www.mvk.cz/kontakty) s požadavkem “Výdejní box“.
   • Objednaný dokument bude připraven ve výdejním boxu nejpozději do druhého pracovního dne, v případě rezervovaného dokumenty ve chvíli jeho vrácení.
   • Obdržíte výzvu k vyzvednutí objednávky či rezervace včetně šestimístného kódu formou e-mailu, sms (dle Vašeho nastavení komunikace s knihovnou). Lhůta k vyzvednutí je 7 kalendářních dnů.
   • Při vyzvednutí objednávky či rezervace zadejte na dotykovém displeji šestimístný kód a potvrďte tlačítko “OK”.
   • Po automatickém otevření schránky si požadované dokumenty vyzvedněte a dvířka zavřete.
   • Při vyzvednutí se výpůjčka automaticky načte do Vašeho čtenářského účtu.
   • Stejně jako u jiného způsobu rezervace či objednávky se jedná o zpoplatněnou službu 10,- Kč za 1 dokument. Nejjednodušší cestou jak uhradit poplatek, je provést online platbu kartou prostřednictvím Vašeho čtenářského účtu, případně hotově v půjčovnách knihovny.

Abyste mohli službu “rezervace” či “objednávka” využívat, je potřeba mít ve svém čtenářském účtu uvedený aktuální e-mail nebo telefonní číslo pro příjem sms!

Jakmile se rezervovaná kniha vrátí, obdržíte e-mailem/sms zprávou informaci, že kniha je k vyzvednutí na půjčovně.

Od odeslání zprávy byste si knihu měli vyzvednout do 1 týdne. Po uplynutí termínu ji přenecháme dalšímu čtenáři/zařadíme do regálu.

Cena služby je 10 Kč, platí se při přebírání knihy. Poplatek účtujeme i v případě, že rezervovaná / objednaná kniha není vyzvednuta.

Pokud se rozhodnete rezervaci / objednávku zrušit, informujte obsluhu, nebo tak učiňte přes své čtenářské konto (pomocí loga odpadkové koše).

Rezervovat si můžete jen knihu, která je kompletně vypůjčená.

Objednat si můžete knihu, která je volná.