PressReader

PressReader: noviny a časopisy z celého světa

Díky službě Press Reader získáte online přístup k plným textům deníků a časopisů

Masarykova veřejná knihovna Vsetín nabízí službu PressReader, díky které mají registrovaní členové knihovny online přístup k plným textům více než 7 000 deníků a populárně naučných časopisů v 70 jazycích ze 100 zemí světa včetně České republiky (například Daily Mail, The Guardian, The Daily Telegraph, The Washington Post či Der Standart, z českých pak Ekonom, Respekt, MF Dnes, Lidové noviny či Hospodářské noviny a další).

Tituly jsou dostupné v den vydání a jsou v plném rozsahu jako tištěné verze. Databáze je přístupná z vnitřní sítě knihovny, avšak stažené tituly jsou dostupné i bez připojení k internetu (tedy i mimo budovu knihovny).

U článků je možnost poslechu, překladu do 16 jazyků, tisku, zaslání mailem a sdílení na sociálních sítích. Archiv je u většiny titulů 3 měsíce. Čtenář má možnost si stáhnout a číst tituly na svém mobilním zařízení (s iOS, Android, Windows 8, BlackBerry Playbook a/nebo BlackBerry 10).

  • Noviny si v knihovně můžete stáhnout do svých mobilních zařízení (Android / iOS).
  • Nyní si můžete číst noviny i z pohodlí domova – stačí se přihlásit do čtenářského konta v katalogu knihovny a na titulní straně se objeví ikona s odkazem pressreader.com, který Vás přesměruje na náš hotspot.

Služba PressReader je zpřístupněna díky grantové podpoře Ministerstva kultury prostřednictvím Národní knihovny ČR.

Výběr aktuálních obálek denního tisku: