Domů > PressReader

PressReader

 

 

Novinky a časopisy ve vašem mobilu či tabletu zdarma

 

Díky službě Press Reader získáte online přístup k plným textům deníků a časopisů.

 

V Masarykově veřejné knihovně Vsetín je nově zpřístupněna služba PressReader, díky které získají registrovaní členové knihovny online přístup k plným textům více než 6 000 deníků a populárně naučných časopisů v 60 jazycích ze 100 zemích světa včetně České republiky (například Daily Mail, The Guardian, The Daily Telegraph, The Washington Post či Der Standart, 

z českých pak Ekonom, Respekt, MF Dnes, Lidové noviny, Rytmus života, Metro či Hospodářské noviny a další). Tituly jsou dostupné v den vydání a jsou v plném rozsahu jako tištěné verze. Databáze je přístupná pouze z vnitřní sítě knihovny, musíte tedy přijít k nám. Avšak stažené tituly budou poté dostupné i bez připojení k internetu (tedy i mimo budovu knihovny). U článků je možnost poslechu, překladu do 16 jazyků, tisku, zaslání mailem a sdílení na sociálních sítích. Archiv je u většiny titulů 3 měsíce. Čtenář má možnost si stáhnout a číst tituly na svém mobilním zařízení (s iOS, Android, Windows 8, BlackBerry Playbook a/nebo BlackBerry 10). Služba PressReader je zpřístupněna díky grantové podpoře Ministerstva kultury prostřednictvím Národní knihovny ČR. Vycházíme tak vstříc čtenářům, kteří preferují příjem informací v digitální podobě.

 

Noviny si v knihovně můžete také stáhnout do svých mobilních zařízení (Android / iOS). Pokud si spustíte aplikaci u nás v knihovně, tak na dalších 48 hodin získáváte plný přístup do novin a časopisů i mimo síť MVK!


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín | Ochrana osobních údajů
Všechna práva vyhrazena
Slavíme 100 let
Prozkoumat knihovnu