Domů > Léto s knihovnou

Léto s knihovnou

Kategorie:

Popis: Listování s Lukášem Hejlíkem, přivítání prázdnin s Bolkem Vjaclovským nebo Noc her. To jsou spolu s tradičním výprodejem knih hlavní lákadla léta s knihovnou.

Vsetínská knihovna se 27. dubna opět otevřela svým čtenářům a návštěvníkům. K dnešnímu dni (10.6.2020) k nám od opětovného otevření zavítalo 9 302 návštěvníků, kteří si půjčili 27 976 knih, časopisů, CD, stolních her a dalších dokumentů. Vedle základní výpůjční služby se postupně knihovna otevřela také uživatelům veřejného internetu, počítačů, studoven, čítáren a dalších „pobytových“ služeb.

Stejně tak se už může vsetínská veřejnost těšit na akce, které knihovna nabízí. Je milé, že pravidelní účastníci besed a kurzů potvrzují, jak jim chybíme. Z mnoha písemných, telefonických i osobních reakcí vybíráme například z e-mailové zprávy od paní Mileny, studentky virtuální univerzity 3. věku a kurzu angličtiny: „Moc se těším, až se opět budeme setkávat. Jde sice studovat i samostatně, ale není to ono. Chybí mi společnost ostatních, bzukot a šum okolo.


Besedami a kurzy se bude chlubit především podzim, léto ale určitě nabídne také zajímavá lákadla. Prázdniny přivítáme v programu „Ahoj léto!“ úterý 30. června od 10:00 do 12:00 hodin na Dolním náměstí před knihovnou. Bude se jednat o zábavné dopoledne pro děti i rodiny. Nebude chybět Bosý chodník, Fotokoutek s upírem a vílou, Recyhrátky – tvoření z recyklovatelných materiálů, zábavné čtení, soutěže a hraní her. Přivítejte léto a prázdniny se svými dětskými knihovnicemi. Čtenářská dílna pro děti - tipy a rady na dětskou literaturu od knihovnic, ukázky a čtení textu. Hlavním hostem a zárukou pohody, dobré zábavy a nápaditého hudebního doprovodu bude Bolek Vjaclovský.

Závěr prázdnin bude patřit Listování s Lukášem Hejlíkem, který na Vsetín poprvé zavítá ve středu 26. srpna. Ve scénickém čtení s Věrou Holou představí knihy Šmodrcha od Archie Kimptona (od 15:00 hodin určeno pro děti a rodiče) a Fotbalové deníky Jiřího Hajíčka (od 18:00 hodin pro dospělé). Vše proběhne na Dolním náměstí před knihovnou a Lukáš Hejlík prozradil, že se již těší na valašskou gastronomii. Obě akce jsou podpořeny Státním fondem kultury a Zlínským krajem.

 

Milovníky pokojových rostlin zveme na Květinový bazar, který se uskuteční 1. července venku před Turistickým informačním centrem Vsetín. Dejte své kytce druhou šanci, výtěžek z akce přispěje na nákup dětských knížek do knihovny. Své pokojovky můžete věnovat už od 15. června v K klubu.

Dále nás v létě čeká ještě tradiční Noc her v pátek 31. července od 18:00 hodin v K klubu. Zažijte další noc plnou deskových a společenských her s tradičním turnájkem o ceny od Albi. Vyzkoušíte i stolní hokej „šprtec“ s klubem Vsetín Jokers.
Ani letošní léto nebude chybět tradiční výprodej knih, každou středu od 1. 7. do 26. 8. 2020 v 10:00 hodin před Turistickým informačním centrem Vsetín (pouze v případě příznivého počasí).

Na chodbě knihovny na Dolním náměstí si přes léto můžete prohlédnout dvě výstavy: do 30.6.2020

Digitální abstrakce - počítačová grafika Jaroslava Graclíka a od 1.7. – 31.8.2020 Světy v obrazech – výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Vsetín.

V termínu od 10. do 14. srpna pořádá knihovna příměstský tábor (kapacita je již naplněna).

 

Pro červnový měsíc ještě nabízíme seniorům a lidem se zdravotním postižením kurz Malováním k poznání pod vedením Jany Šulákové, který seznámí s různými technikami malování, jež si budou prakticky nacvičovat. Kurz je podpořen Ministerstvem kultury.

 

Léto je spojeno s cestováním, lenošením a zábavou. To vše Vám může skvěle doplnit naše nabídka e-knih, audioknih, stolních her, cestopisů a map k půjčení. Samozřejmě jsou pro Vsetíňáky i turisty a návštěvníky města k dispozici služby Turistického informačního centra Vsetín s nabídkou map, suvenýrů, půjčovnou kol, prodejem vstupenek, přístupu k wifi, internetu a s poskytováním rad a tipů všeho druhu.

Plně klimatizovaná knihovna a „íčko“ jsou vám v letních dnech k dispozici takto:

Dolní náměstí

Centrální budova knihovny (centrální půjčovna, K klub, dětská knihovna)

pondělí - pátek 10 – 18, středa 8 – 18; sobota 9 – 12 centrální půjčovna a K klub

Turistické informační centrum Vsetín

pondělí - pátek 9 – 18, středa 8 – 18; sobota 9 – 12 (od 6. června 2020)

Dětské knihovny Luh a Rokytnice (tato provozní doba se předpokládá do 31.8.2020)

pondělí, středa, pátek 9 – 12 a 13 – 16

 

nebo online na www.mvk.cz

 

 


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena