Template Akce Detail

Publikoval(a) Katka Janošková

Galerie u Březáčků a Masarykova veřejná knihovna Vsetín vyhlásili pop-artovou výzvu, aby mladí tvůrci vytvořili a přihlásili díla ve stylu pop-artu. Téma ani výtvarná technika nebyly stanoveny. Uzávěrka výzvy byla 1.5.2019.

Vsetínská Galerie u Březáčků vybrala a ocenila osm pop-artových prací.  Díla byla profesionálně nasnímána a zvětšena do výstavních rozměrů. Celkovou odměnu 15 tis. Kč ve formě poukazu na knihy a výtvarné potřeby si rozdělily Anna Ševčíková, Michaela Vránová a Jana Šimarová. Část výhry putuje také do Kostka školy do výtvarného kabinetu Miroslavy Němcové. Tato cena byla udělena za tvůrčí zpracování ikonické Campbellovy polévky žáky a studenty Střední školy Kostka a Základní umělecké školy Kostka. Autorizované tisky Warholovy Campbellovy polévky i 31 děl vsetínských mladých tvůrců na toto téma je součástí výstavy. Dále jsou vystavena díla Emy Pinkavové, Natálie Tkadlecové a Elišky Bradové. Všichni tvůrci obdrželi diplom a výpravný katalog výstavy Světový Pop-art ve Zlíně, kterou pořádalo Artrium Zlín od 9.3.2019 do 28.4.2019 ve Zlínském zámku.

Vernisáž proběhla za účasti většiny tvůrců či jejich zástupců 11.7. Její součástí bylo také scénické čtení Andy Warhol od A k B a zase zpátky s hudbou Velvet Underground.

Pro další informace kontaktujte: