Domů > Křest knihy Valašský komiks II - Velkokarlovicko

Křest knihy Valašský komiks II - Velkokarlovicko

Kategorie: Čtení

Popis: V roce 2013 začal kreslit komiksové zpracování valašských pověstí

Ve čtvrtek 7. listopadu se v Masarykově knihovně Vsetín křtila kniha Valašský komiks II - Velkokarlovicko, kterou na motivy knihy Heleny Mičkalové „O čem si vyprávjajú Karlovjané“ nakreslil komiksový tvůrce Martin Kubík. Martin Kubík je zaměstnán ve vsetínské knihovně jako technický pracovník a kromě svých každodenních povinností projevuje svůj talent v mnoha kreativních činnostech. Podílí se na výzdobách knihoven, tvorbě kulis, bannerů, příprav komiksových workshopů pro děti, až po pomoc při přestavbách knihoven ve vsetínském regionu. Kreslí od svého útlého mládí. Ve volných chvílích maluje obrazy, zabývá se dekorativním pískováním a zpracováním skla. V roce 2013 začal pro Valašský deník kreslit komiksové zpracování valašských pověstí podle knihy Petra Odehnala - Za dlúhých večerů, jehož výsledkem byl první knižní debut Valašský komiks I - Hornolidečsko. Rozhodl se navázat i druhým dílem a zaměřit se na další krásnou oblast Valašska a to Velkokarlovicko. „Postupem času bych rád vykreslil i zbylé regiony a to Rožnovsko, Valašskomeziříčsko a Vsetínsko. Vydáním těchto knih by završil celou sérii pověstí z našeho malebného kraje“ svěřil se autor.

Křest knihy proběhl také za přítomnosti místostartostky města Vsetína Simony Hlaváčové, ředitelky Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Daniely Divínové a manžela Heleny Mičkalové Jiřího Mičkala. Všichni knize popřáli mnoho čtenářů a další pokračování. O skvělou valašskou hudební kulisu se postaral pěvecký sbor Karlovjanky a nechybělo ani čtení ukázek z knihy Heleny Mičkalové, doplněné videoprojekcí komiksového ztvářnění. Povídku Statečná Barka a Portáš Stavinoha ve valašském nářečí přečetla paní Marie Vašutová.

Martin Kubík poděkoval za finanční podporu při vzniku knihy Nadaci Synot, firmám Glass Service, a.s., Kovošrot Kubík, NAKAPE PRO s.r.o. a manželům Gajduškovým. Také za podporu své ženě Veronice a kolegům z knihovny.

V závěru proběhla autogramiáda knihy, kterou je možné zakoupit v Turistickém informačním centru Vsetín, prodejně Knihy, Učebnice - Kalouš Pavel a v informačních centrech vsetínského regionu.


Doplňující fotografie

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena