Domů > Valašský komiks pokračuje 2. dílem - Velkokarlovicko

Valašský komiks pokračuje 2. dílem - Velkokarlovicko

Kategorie: Čtení

Popis: V těchto dnech přišel na svět druhý díl Valašského komiksu, tentokrát zaměřený na Velkokarlovicko.

Kniha volně navazuje na půvabný první díl Valašského komiksu – Hornolidečsko, vydaného v roce 2015.

Autor publikace Martin Kubík, pracovník Masarykovy veřejné knihovny Vsetín, se inspiroval oblíbenou knihou Heleny Mičkalové „O čem si vyprávjajú Karlovjané“, která přinesla v devadesátých letech doposud méně známé pověsti a legendy (např. Statečná Barka, Kde sa vzalo Karlovské jezero a další) z rázovitého regionu Velkých Karlovic. Ty patří z etnografického hlediska k výjimečným a cenným oblastem nejen v rámci Valašska, a proto přitahují dlouhodobě pozornost sběratelů lidové slovesnosti.

Kubíkovo komiksové zpracování (kresba černou tuší) přibližuje přístupnou formou a výtvarnou zkratkou nejen historii a všední život dřívější obyvatel Valašska, ale především folklórní bohatství. Forma komiksu osloví jak dospělé, tak dětské čtenáře. Nálada knihy je posílena i použitím poměrně stále živého dialektu.

Knihu, vydanou Masarykovou veřejnou knihovnou Vsetín, finančně podpořili: Nadace SYNOT, Glass Service, Pálenica Hovězí NAKAPE PRO, Kovošrot Kubík i další drobní dárci.

Publikace je k zakoupení v Turistickém informačním centru Vsetín, u místních knihkupců, případně i v dalších infocentrech a muzeích především v regionu Velkokarlovicka. Prodejní cena činí 199,- Kč.

kj


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena