Domů > U malých dětí stále vede Karkulka, Krteček, Rumcajs nebo Zlatovláska

U malých dětí stále vede Karkulka, Krteček, Rumcajs nebo Zlatovláska

Kategorie: Soutěže, Tvoření, Výstavy

Popis: V říjnu 2020 vyhlásila vsetínská knihovna výtvarnou soutěž pro žáky Mateřských škol ze Vsetínska s názvem „Moje oblíbená knižní postava“.

V knihovně se sešlo přes 40 prací. Soutěže se zúčastnily děti ze čtyř vsetínských mateřinek – MŠ Na Kopečku, MŠ Trávníky, MŠ Ohrada a MŠ Štěpán. Na krásně barevných obrázcích se nejčastěji objevovaly postavičky ze známých knih O krtečkovi, O pejskovi a kočičce nebo králíci z klobouku Bob a Bobek. Nechyběly ani postavičky z klasických pohádek jako Růženka, Zlatovláska nebo Červená Karkulka a své místo si mezi nejoblíbenějšími postavami našel také Rumcajs, draci i andělé. Děti se pustily i do společné práce a tak chodby knihovny zdobí třeba les plný lišek z pohádky „O chytré kmotře lišce“. Vítězové soutěže: Jednotlivci: Lukáš Matocha (MŠ Ohrada), Filip Žíla(MŠ Na Kopečku), Laura Kaňáková(MŠ Štěpán), Tereza Čechová (MŠ Trávníky). Nejlepší kolektivní práce: Děti z MŠ Na Kopečku. Gratulujeme!

Všechny práce, včetně těch oceněných, jsou k vidění na chodbách Masarykovy veřejné knihovny Vsetín na Dolním náměstí nebo v online podobě na YouTube kanále vsetínské knihovny.  

kj


Video

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín | Ochrana osobních údajů
Všechna práva vyhrazena
Slavíme 100 let
Prozkoumat knihovnu