Domů > Seminář Deskovky a knihovna 100Xjinak

Seminář Deskovky a knihovna 100Xjinak

Datum konání: 07. 11. 2018 12:30 - 08. 11. 2018 12:30

Kategorie: Vzdělávání

Popis: Deskové a společenské hry jsou fenoménem, který v posledních letech našel své pevné místo i v knihovnách. Hraní podporuje rozvoj fyzických i psychických schopností, logiku, myšlení, sociální dovednosti, mají vzdělávací potenciál. Společné hraní her v knihovnách posiluje komunitní a mezigenerační rozměr. Knihovna je zajímavým místem i pro další typy her: únikovky, larpy a další. Některé jsou rozšířené, o některých víme jen málo a rádi bychom je ve svých knihovnách zavedli.

Seminář „Deskovky a knihovna 100Xjinak“ se zaměří na „hry“ v knihovnách z různých úhlů pohledu: deskové hry (pravidla půjčování, „špeky“ – na co si dát pozor, novinky, trendy, události, setkání, klání v knihovnách spojené s hraním her – noci her, hráčská doupata…), vzdělávací hry, hry z pohledu uživatelských skupin (děti a mládež, dospělí, senioři, rodiny – komunitní a mezigenerační rozměr), dobrá praxe z různých knihoven, sdílení a výměna zkušeností, knihovna jako centrum deskových her i pro školy, pedagogy (metodiky..).

Je určen především knihovnicím a knihovníkům veřejných knihoven. V rámci večerního programu si zkusíme i některé hry prakticky zahrát, abychom nemuseli každý sám zdlouhavě studovat návody.

 

 

PROGRAM
Informace průběžně aktualizujeme:-)


PŘIHLÁŠKA

Poskytnuté osobní údaje budou ze strany správce údajů zpracovány v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679, o ochraně fyzických osob, v souvislosti se zpracováním osobních údajů - General Data Protection Regulation / dále jen "GDPR"/, v souladu s právní úpravou ČR související s ochranou osobních údajů a v souladu s pokyny uvedenými na www.mvk.cz

 

Účastnický poplatek: 150,- Kč
 

Kontaktní osoba:

Mgr. Kateřina Janošková, telefon: 734 417 893, e-mail: kjanoskova@mvk.cz

 

Možnosti ubytování ve Vsetíně
Knihovna se nachází v centru města (Vsetín, Dolní náměstí 1356). K přemístění nebudete potřebovat místní hromadnou dopravu. Vlakové i autobusové nádraží je cca 5 minut pěšky od knihovny. Mapa

 

Akce je finančně podpořena MK ČR a SKIP.

 

 

 


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena