Domů > Literární jaro ve Vsetíně startuje už v březnu

Literární jaro ve Vsetíně startuje už v březnu

Kategorie: Besedy, Čtení, Vzdělávání

Popis: Za dobu svého trvání přivítal festival řadu osobností nejen literárního, ale také vědeckého, hudebního, výtvarného, publicistického, kulturního a společenského života.

Od března startuje již jubilejní 10. ročník festivalu Literární jaro ve Vsetíně, na jehož organizaci se podílejí vsetínská knihovna a Nadace Masarykova gymnázia Vsetín. Za dobu svého trvání přivítal festival řadu osobností nejen literárního, ale také vědeckého, hudebního, výtvarného, publicistického, kulturního a společenského života. A jiné ambice nemá ani letošní ročník. Mezi hosty nebudou chybět významné tváře našeho společenského života: astrofyzik Jiří Grygar, kardiochirurg Jan Pirk, spisovatel Aleš Palán, psychiatr Jan Cimický, spisovatelka a scenáristka Tereza Brdečková s manželem básníkem a písničkářem Jiřím Dědečkem, rozhlasová redaktorka Michaela Vetešková, bloger Marian Kechlibar a mnoho dalších. Akce jsou určeny vsetínským studentům i vsetínské veřejnosti.

Literární jaro je významnou kulturní událostí, doprovázenou výstavami, hudebními programy a odbornými workshopy. Záštitu nad X. ročníkem převzal hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek a básník a písničkář Jiří Dědeček, předseda Českého centra PEN klubu.

Poděkování patří také dalším partnerům a donátorům, bez jejichž podpory bychom festival nemohli uskutečnit (Státní fond kultury ČR).

kj

Ilustrační foto: Spisovatel Jáchym Topol v MVK Vsetín (2018)


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena