Domů > Helena Gajdušková si převzala Cenu českých knihovníků

Helena Gajdušková si převzala Cenu českých knihovníků

Kategorie:

Popis: Ve čtvrtek 13. června si v pražském Klementinu, sídle Národní knihovny České republiky, převzala Cenu českých knihovníků emeritní ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Helena Gajdušková.

Byla oceněna spolu s dalšími pěti knihovníky z celé České republiky a neskrývala dojetí: „Je to pro mě obrovská pocta a velmi si vážím tohoto ocenění. Práce v knihovně pro mě byla vždy velkou radostí a naplněním. Bylo tomu tak i díky skvělému týmu mých kolegů“, uvedla bývalá ředitelka vsetínské knihovny a dodala: „,zatím si skoro nestíhám užívat důchodcovských a babičkovských povinností, ale přestože má jedna profesní etapa ředitelky knihovny skončila, knihovnicí zůstávám napořád. Toto poslání člověka provází celý život“.

Cena českých knihovníků je prestižní ocenění udělované výkonným výborem Svazu knihovníků a informačních pracovníků od roku 2000. Oceňuje ty nejlepší z nejlepších za dlouholetou vynikající činnost v oboru knihovnictví, zejména aktivitu spojenou s řízením, modernizací, automatizací a výstavbou knihoven a jejich sítí, odbornou konzultační účast při projektování nových či rekonstrukci starších budov knihoven a další.


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena