Domů > Vsetínští prvňáčci byli pasováni do řádu čtenářského

Vsetínští prvňáčci byli pasováni do řádu čtenářského

Kategorie: Čtení, Pro školy

Popis: Již čtrnáctý ročník Pasování prvňáčků uspořádala ve čtvrtek 7. března v kině Vatra Masarykova veřejná knihovna Vsetín ve spolupráci s městem Vsetín a za podpory Domu kultury Vsetín.

 

První březnový čtvrtek voněl jarem a byl jako stvořený pro pasování vsetínských prvňáčků do řádu rytířů a rytířek krásného slova. Děti se na chvíli ocitly ve světě pohádkových dvorních dam z „Království knih“ a užily si odměnu za to, že se během první půlky školního roku naučily číst. Bylo pasováno 264 dětí ze 16 tříd ze 7 vsetínských základních škol.

V rámci slavnostního pasování na rytíře a rytířky děti dostaly od vsetínských knihovnic pasovací glejt, sladkosti a poukaz na roční registraci v knihovně. Děti se vzájemně podělily o své čtenářské zážitky a prozradily, co už mají přečteno. Mezi nejoblíbenější knižní hrdiny stále patří princové, princezny, víly, jednorožci, pejsci, kočičky i další zvířata. Nechybí ale také milovníci encyklopedií a knih o záhadách a experimentech. Děti přivítala ředitelka knihovny Helena Gajdušková jako „ředitelka bibliotéky z Království knih Moudrá Helena“ a prozradila:  „Od dnešního dne jste pasováni na čtenáře a my se na vás v dětských knihovnách na Dolním náměstí, v Rokytnici a v Luhu i s rodiči a učiteli moc těšíme. Půjčovat si můžete nejen knihy, ale také společenské hry, časopisy či CD a audioknihy“.

S pasováním přišel pomoci  také místostarosta města Vsetín Pavel Bartoň jako „pán Vsetínského panství Sličný Pavel“ a podotkl: „Všem dětem gratuluji, bylo poznat, že k pasování přistupovaly odpovědně a s úctou. Věřím, že stejně budou přistupovat i ke čtení. Děkuji organizátorům za pěknou a důstojnou akci, která přispívá k motivaci dětí ke čtení.

Během pasování prvňáčky na pódium doprovázely dvorní dámy z „dětských biblioték“ – Romana z Luhu, Lenka z Rokytnice a Ludmila a Pavlína z Dolního náměstí.

O zábavný program pro děti po slavnostním ceremoniálu se postaralo Úžasné divadlo fyziky ÚDiF z Brna s programem Na křídlech fyziky, ve kterém nechyběly pokusy s horkovzdušným balónem, kouřovými a ohňovými efekty.

Svůj moment pasování si každé z dětí naplno užilo. Poděkování patří také zástupcům vsetínských základních škol a třídním učitelkám, které své prvňáčky do kina přivedly.

Masarykova veřejná knihovna dlouhodobě usiluje o to, aby děti více četly, proto jsou kromě pestré nabídky knih pro ně připraveny i společenské hry a zajímavý program. Jen v loňském roce uspořádala speciálně pro děti a mládež vsetínská knihovna 501 akcí, kterých se zúčastnilo přes 10 tisíc dětí. Srdečné pozvání do knihovny patří dětem i jejich rodičům.

kj

 

 


Doplňující fotografie

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena
Prozkoumat knihovnu