Domů > Venkovní čtení a zpívání se Sašou Rašilovem přilákalo desítky diváků

Venkovní čtení a zpívání se Sašou Rašilovem přilákalo desítky diváků

Kategorie: Besedy, Čtení

Popis: V pondělí 6. srpna přijal pozvání vsetínské knihovny herec (a pro mnohé překvapivě i muzikant) Saša Rašilov

V pondělí 6. srpna přijal pozvání vsetínské knihovny herec (a pro mnohé překvapivě i muzikant) Saša Rašilov, který četl a zpíval na Dolním náměstí dětem v rámci letního prázdninového čtení. Zjistili jsme, že k jeho oblíbeným knihám z dětství patří Z deníku kocoura Modroočka autora Josefa Koláře a z literárních hrdinů neopomenul vyzdvihnout Rychlé šípy. Zavzpomínal také na to, jak knihy byly nedostatkovým zbožím a ty nejlepší se půjčovaly mezi kamarády. “Saša Rašilov udělal dnes svým čtením a zpěvem radost mnoha dětem i jejich rodičům či prarodičům. Knihovna se snaží touto formou vzbudit v dětech zájem o knížky a četbu, která (a je to i vědecky podloženo) má blahodárný vliv na jejich další vývoj a budoucí život v mnoha ohledech“ uvedla Helena Gajdušková, ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín.
Prázdninové čtení pro děti stále pokračuje až do konce srpna vždy v úterky od 10:00 hodin v dětské knihovně na Dolním náměstí. Během prázdnin mohou děti číst a tvořit i v dětských knihovnách Luh a Rokytnice (více v programu na www.mvk.cz).
Nezapomínáme ani na dospělé milovníky literatury, pro které jsme připravili na 29. srpna od 17:00 hodin oblíbené Letní čtení na střeše.
Soutěživí čtenáři se ještě do konce srpna mohou zapojit do Letní čtenářské výzvy, ve které mohou číst vybrané knihy na zadané téma (více informací najdete také na webu knihovny www.mvk.cz).


Doplňující fotografie

Video

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena
Prozkoumat knihovnu