Domů > Ocenili jsme nejlepší čtenářské třídy

Ocenili jsme nejlepší čtenářské třídy

Kategorie:

Popis: Ocenění si odnesly 4 třídy vsetínských základních škol

V říjnu 2020 vyhlásily dětské knihovnice Masarykovy veřejné knihovny Vsetín soutěž pro žáky 2. – 5. tříd vsetínských základních škol o nejlepší čtenářskou třídu. Do konce února 2021 se tak mohly přihlášené třídy utkat ve čtenářských dovednostech. A jak to všechno dopadlo?

Ocenění si odnesly 4 třídy vsetínských základních škol: 2.A ze ZŠ Trávníky (169 přečtených knih), 2.A ze ZŠ ze Rokytnice (96 přečtených knih), 3.A ze ZŠ Rokytnice (49 přečtených knih) a úplně nejvíce knih přečetla 5. třída ze ZŠ Integra (240 přečtených knih). Napříč třídami měla úspěch kniha Školní detektiv od Zuzany Pospíšilové. Děti ji hodnotily jako vtipnou a nejvíce je zaujal jeden z hrdinů Radílek.

Vzhledem k epidemiologické situaci proběhlo slavnostní vyhlášení online. Knihovnice se spojily s oceněnými třídami ve výuce, pogratulovaly a povyprávěly si s dětmi o čtení. Třídní učitelé si převzali ceny v knihovně a děti tak získaly knižní ceny a hry, s kterými mohou pracovat jako třída.

Tímto děkujeme firmě Austin Detonator s.r.o. za finanční podporu a příspěvek na ceny.

Ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Daniela Divínová k akci uvedla: „Je vědecky doloženo, že čtení ovlivňuje nejen rozvoj dětské imaginace, lepší pochopení čteného textu, komplexní studijní výsledky žáků ve škole, ale rozvíjí i občanské kompetence v běžném životě. Proto se naše knihovna snaží ovlivňovat a kultivovat čtenářskou gramotnost vlastně již od narození dětí. Vyhlašování různých literárních či čtenářských soutěží patří k základům této snahy a my si nesmírně vážíme práce učitelů, kteří dokáží motivovat své žáky k zapojování se do námi vyhlašovaných soutěží a stejně tak si ceníme výkonu každého zapojeného dítěte, žáka nebo studenta.“ 

 

Spontánní reakce a nadšení od dětí i třídních učitelů vsetínské knihovnice během online předávání moc potěšily. Paní učitelka Marie Janíková děkovala za ceny pro děti, které určitě pomohou při výuce a všichni učitelé kvitovali tuto aktivitu na podporu čtenářství. I vzhledem k tomu vyhlásí knihovna další ročník soutěže i letos na podzim.


Doplňující fotografie

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín | Ochrana osobních údajů
Všechna práva vyhrazena
Slavíme 100 let
Prozkoumat knihovnu