Domů > Publikační činnost - knihy

Publikační činnost - knihy

Miroslav machala tichá řeč kamene

Miroslav Machala a tichá řeč kamene


MALINA, Dalibor. Miroslav Machala a tichá řeč kamene. Fotografie Aleš Mynář. Vyd. 1. Vsetín: Masarykova veřejná knihovna, 2010, 130 s. ISBN: 978-80-904139-6-2.

 

Akademický sochař a restaurátor Miroslav Machala žije a tvoří ve Vsetíně. Je autorem novodobých sochařských realizací a kopií historických soch ve valašských městech a obcích. Kniha Tichá řeč kamene je první umělcovou monografií s bohatým obrazovým doprovodem Machalových děl (zejména od fotografa Aleše Mynáře). 
Autorem textové části je PhDr. Dalibor Malina a publikaci graficky upravila sochařova dcera Eva Machalová. Knihu vydala v roce 2010 Masarykova veřejná knihovna Vsetín.

 

Kniha je k dostání v Turistickém a informačním centru Vsetín (přízemní část knihovny na Dolním náměstí) za 190,- Kč nebo k výpůjčení v knihovně (viz Katalog MVK).

 

 

 

 

 Vsetín město a čas

Vsetín město a čas


Vsetín: město a čas. Autoři textů: Ladislav BALETKA ... et al., autoři fotografií: Julius Ficek ... et al. Hlavní editor Dalibor Malina. Vyd. 1. Vsetín: Masarykova veřejná knihovna, 2008, 239 s. ISBN: 978-80-904139-1.

 

Třísetstránková kniha vykresluje Vsetín z nejrůznějších úhlů pohledu. Publikace obsahuje dvě části - historickou, která se zabývá někdy i kontroverzními historickými událostmi a jíž poutavě zpracoval historik Ladislav Baletka, ale také esej o městě. Ta obsahuje pohledy současníků - mimo jiné architekta Libora Sošťáka, literárního kritika Mojmíra Trávníčka, etnoložky Evy Urbachové, sportovního redaktora Julia Ficka, nebo pedagoga a folkloristy Břetislava Rokyty. Titul je proložen kresbami Antonína Kaderky a fotografiemi historickými, i současnými.

Knihu vydala MVK k příležitosti 700. výročí první písemné zmínky o Vsetíně.

 

Kniha je k dostání v Turistickém informačním centru Vsetín za 250,- Kč. nebo k výpůjčení v knihovně (viz Katalog MVK).

 

 

 Co si mapatujů Karlovjané

Co si pamatujú Karlovjané


MIČKALOVÁ, Helena. Co si pamatujú Karlovjané: pověsti, legendy a vyprávění z Velkých Karlovic a okolí. Velké Karlovice: H. Mičkalová; Masarykova veřejná knihovna Vsetín, 2001, 105 s. Lidové vyprávění z Valašska. ISBN: 80-238-7642-2.

 

Třetí soubor pověstí, legend a vyprávění z Velkých Karlovic a okolí. Helena Mičkalová, učitelka z Velkých Karlovic v něm zúročuje dlouholetou vášeň pro sbírání a zaznamenávání vyprávění pamětníků. Počet příběhů, které autorka vydala, se tak blíží ke stošedesáti. Stejně jako v předešlých titulech O čem si vyprávjajú Karlovjané (1995) a Co sa Karlovjanom stalo aj nestalo (1998) umocňují působivost příběhů ilustrace Kornelie Němečkové, které všem třem knížkám dodávají jednotný ráz.

Knihu vydala Helena Mičkalová ve spolupráci s Masarykovou veřejnou knihovnou Vsetín za podpory grantu Ministerstva kultury České republiky.

 

Kniha je k výpůjčení v knihovně (viz Katalog MVK).

 

 

 

 Milá pane Josefe B

Milý pane Josefe B.


DEML, Jakub. Milý pane Josefe B. Vyd. 1. Vsetín: Masarykova veřejná knihovna, 2001, 81 s. ISBN: 80-238-6536-6.

 

Publikace obsahuje doposud nevydanou korespondenci Jakuba Demla, adresovanou ing. Josefu Battovi, který působil ve Vsetíně v letech 1993 - 1996.

Publikace byla vydána k 80. výročí otevření Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně.

 

Cena knihy je 80,- Kč a kniha je k výpůjčení v knihovně (viz Katalog MVK).

vk

Valašský komiks


KUBÍK, Martin. Valašský komiks: na motivy knihy Za dlúhých večerů - pověsti a pohádky z Hornolidečska Petra Odehnala. Vydání první. Vsetín: Masarykova veřejná knihovna Vsetín, 2015. ISBN 978-80-87991-02-2.

 

Komiksové zpracování pověstí a pohádek z Hornolidečska na motivy knihy Petra Odehnala Za dlúhých večerů - pověsti a pohádky z Hornolidečska.

 

Cena knihy je 199,- Kč a kniha je k vypůjčení v knihovně (viz Katalog MVK).


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín | Ochrana osobních údajů
Všechna práva vyhrazena
Slavíme 100 let
Prozkoumat knihovnu