Domů > Regionální osobnosti > Josef Stelibský

Informace o osobnostech regionu

Vladimír Březovský

fotograf

Absolvent knihovnické školy v Ostravě, někdejší knihovník ve Valašském Meziříčí a Jablůnce. Již během studií na gymnáziu navštěvoval Fotoklub Z. Mezi lety 1966–1968 působil v Okresním vlastivědném muzeu ve Vsetíně jako výstavář a dokumentátor-fotograf. Roku 1974 se po Břetislavu Fukovi stal 2. profesionálním fotografem ve Zbrojovce Vsetín a roku 2008 byl u zrodu nového Fotoklubu Vsetín. Žije a tvoří ve Vsetíně.  

Při fotografování se zaměřuje především na krajinu, krajinný detail, zajímá jej taky zátiší a industriální fotografie. Pracuje i s experimentální fotografií a starými fotografickými technikami, v jeho díle se často objevují volné asociace, obdiv k futurismu a technice, kterou často konfrontuje s částmi reálné krajiny. Přitahuje jej i abstrakce a tvorba koláží. Věnuje se i malbě, kterou občas kombinuje s fotografií.  

Vystavoval v rámci řady soutěží a kolektivních výstav, samostatně vystavoval v kavárnách a na jaře 2017 ve Vsetínském zámku.   

 

Zdroje: Valašsko: vlastivědná revue. 2016/2, č. 37. | PhDr. Dalibor Malina

 


  

Další informace: 

  • OŠŤÁDAL, Milan. V ateliéru: Vladimír. Valašsko: vlastivědná revue. 2016/2, č. 37 (prosinec), s. 3 obálky.
  • OŠŤÁDAL, Milan. Fotograf Vladimír Březovský. Valašský deník. 2015, č. 144 (22.6.2015), příl. Naše Valašsko.  Dostupné také zde.
  • Úvodní slovo PhDr. Dalibora Maliny k výstavě v Galerii v poschodí. 18.6.2010. 
Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena