Domů > Půjčování e-knih

Půjčování e-knih

Jak na půjčování e-knih

Masarykova veřejná knihovna Vsetín nabízí svým čtenářům možnost vypůjčení elektronických knih prostřednictvím služby eVýpůjčky, kterou nabízí společnost Palmknihy.cz.

Služba je pro čtenáře zdarma, knihovnu však každá eVýpůjčka stojí 49,- (i opakovaná eVýpůjčka) Vybírejte proto, prosím, knihy uvážlivě a půjčujte jen ty, které si opravdu chcete přečíst. Současně si můžete vypůjčit 4 e-knihy a každá z nich zůstane ve Vašem zařízení 31 dnů – poté z Vašeho zařízení zmizí. Jednu e-knihu si může současně vypůjčit neomezené množství čtenářů, doporučujeme tedy půjčovat si postupně pouze ty, které budete aktuálně číst. Další na Vás v katalogu počkají. Pokud jste knihu nestihli dočíst, můžete si ji vypůjčit znovu.

Co budete potřebovat?

 1. Být čtenářem knihovny s platnou (zaplacenou) registrací a uhrazenými závazky.
  Registraci, stejně jako všechny platby, je možné vyřídit také online.
 2. Mít ve svém čtenářském kontě uvedený e-mail.
  Pokud tam e-mail chybí, ozvěte se nám – doplníme.
 3. Stejným e-mailem se zaregistrovat na www.palmknihy.cz
  Právě pomocí e-mailu dojde ke spárování účtu na Palmknihách a čtenářského konta v knihovně – je tedy opravdu důležité použít ten samý.
 4. Mít zařízení s Androidem nebo iOS, na kterém budete eVýpůjčky číst.
  Může se jednat buď o telefon nebo tablet. Čtečku můžete použít pouze v případě, že má operační systém Android. Půjčování e-knih probíhá prostřednictvím aplikace, kterou na běžné čtečky (např. Kindle nebo Pocketbook) nestáhnete. Seznam čteček, kompatibilních se službou výpůjčky, naleznete zde
 5. Stáhnout si aplikaci eReading (původní), popř. Palmknihy (nová beta verze).
  Obě aplikace naleznete v Google Play nebo App Store.
 6. Přihlásit se v aplikaci do svého účtu Palmknihy.

 

Základní nastavení máme za sebou a pokud nezměníte čtecí zařízení nebo knihovnu, už je nebudete muset nikdy absolvovat :-)

Jak si půjčit e-knihu
Knihu si můžete vypůjčit na jakémkoli zařízení. Není nutné půjčovat knihy na stejném zařízení, na kterém potom budete číst.

 1. Přejděte do katalogu knihovny.
  https://katalog.mvk.cz
 2. Přihlaste se do svého čtenářského konta.
  K tomu budete potřebovat číslo čtenářské legitimace a Vaše příjmení. Číslo legitimace jsme Vám buď napsali na kartičku při registraci / výměně kartičky nebo jej najdete na přihlášce do knihovny. Pokud nemáte ani jedno, napište nebo zavolejte a my Vám číslo prozradíme.
 3. Najděte si e-knihu.
  Můžete vyhledávat buď ve vyhledávacím řádku podle názvu knihy nebo autora. E-knihu poznáte podle symbolu modrého písmene E, které uvidíte u záznamu knihy.

  Je také možné použít odkaz E-VÝPŮJČKY, který Vám zobrazí všechny e-knihy, které jsou momentálně k dispozici. Je jich skoro 10 000 a pořád přibývají, takže vám může nějakou dobu trvat, než je projdete. Pokud tolik času nemáte, můžete použít filtr na pravé straně a prohlédnout si např. jen detektivky nebo knihy, které vyšly letos.
 4. Půjčte si ji.
  Najeďte myší na záznam knihy, klikněte na zelené tlačítko Možnosti vypůjčení / e-kniha, které se Vám objeví a následně klikněte na tlačítko Vypůjčit e-knihu.
 5. Stáhněte si ji.
  Přejděte do aplikace na zařízení, na kterém budete číst. Přihlaste se do svého konta Palmknihy. eVýpůjčky najdete buď pod záložkou Online knihovna (aplikace eReading) nebo E-knihy (aplikace Palmknihy). Stáhněte knihu do zařízení. Pro stažení je potřeba mít připojení k internetu, pro samotné čtení už online být nemusíte.
 6. Užijte si čtení!

Pokud se něco nedaří, napište nebo zavolejte, určitě to vyřešíme! Tel.: 575 755 153, e-mail: promankova@mvk.cz

 

Leták - manuál k půjčení e-knihy prostřednictvím e-výpůjčky MVK

 

E-knihy volně ke stažení z jiných zdrojů

E-knihy pro děti

Palmknihy a eReading se spojují (5.8.2019)


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín | Ochrana osobních údajů
Všechna práva vyhrazena
Slavíme 100 let
Prozkoumat knihovnu