Domů > ZRUŠENO / PŘELOŽENO Jeden svět 2020 - festival dokumentárních filmů o lidských právech

ZRUŠENO / PŘELOŽENO Jeden svět 2020 - festival dokumentárních filmů o lidských právech

Datum konání: 30. 03. 2020 - 03. 04. 2020

Kategorie:

Popis: Mezinárodní festival Jeden svět ve Vsetíně pořádá Masarykova veřejná knihovna Vsetín ve spolupráci s kinem Vatra za podpory Města Vsetín, Austin Detonator s.r.o. a dobrovolníků. Celostátním pořadatelem je společnost Člověk v tísni. (Průběžně aktualizujeme)

ZRUŠENO / PŘELOŽENO více informací o zrušení

pondělí až pátek 30. 3. - 3. 4.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín, kino Vatra

Vstupné 80 Kč za film. Předprodej vstupenek v kině Vatra, doprodej na místě. V dopoledních hodinách budou probíhat zvláštní projekce pro školy. Podrobný program a promítací místa na www.jedensvet.cz/2020/vsetin

Projekce a besedy v rámci festivalu v knihovně:

úterý 31. března v 15:00, společenský sál knihovny

promítání filmu PŮLNOČNÍ RODINA
Mexiko / Luke Lorentzen / 2019 / 80 min., vstupné: 80,- Kč

Zoufalý nedostatek státních sanitek v Mexico City otevřel prostor pro soukromníky, kteří se na vlastní pěst starají o ambulantní převoz pacientů v nouzi. Při zachraňování životů se ocitají na hraně zákona i existenciální tísně.

Následuje debata se specialistou na chirurgii a urgentní medicínu MUDr. Danielem Bělovem.

 

úterý 31. března v 17:30, společenský sál knihovny

promítání filmu PSÍ LÁSKA (s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé)

Česká republika / Linda Kallistová Jablonská / 2019 / 80 min., vstupné 80,- Kč

Dvanáct dní na překonání 1 200 kilometrů zasněženou pustinou. Takové jsou parametry závodu psích spřežení Finnmarksløpet, do nějž se opakovaně pouští česká chovatelka huskyů Jana Henychová.

Následuje debata s Janou Henychovou, aktérkou filmu.

 

středa 1. dubna v 15:00 hodin, společenský sál knihovny

promítání filmu AUTOPORTRÉT (s českými titulky v obraze)

Norsko / Margreth Olin, Katja Høgseth, Espen Wallin / 2020 / 80 min., vstupné 80,- Kč

Fascinují ji lidské tváře – svoji vlastní však před světem dlouho skrývala. Ve snaze zastavit čas propadla Lene kouzlu fotografie, ale i touze nikdy nedospět a mít totální kontrolu nad svým tělem.

Následuje debata s psycholožkou Magdalénou Havelkovou a sociální pracovnicí Žanetou Onderkovou z kontaktního centra Anabell.

 

Další projekce a debaty:

pondělí 30. března v 19:30 hodin, Tři opice

promítání filmu ČEŠI JSOU VÝBORNÍ HOUBAŘI

Česká republika / Apolena Rychlíková / 2019 / 54 min., 80,- Kč

Jak nepochopitelně by se jevilo lopocení homo sapiens a jeho zacházení s planetou Zemí vyšší inteligenci? A čím by se v péči o přírodu vymykali zrovna Češi?

Environmentální esej stylizovaná do dialogu dvou příslušníků vyšší inteligence sleduje život na planetě Zemi, konkrétně na malém kusu území uprostřed Evropy.

Následuje debata s Radkem Kubalem, novinářem z Deníku Referendum, který pracoval pro slovenské Greenpeace

Promítání filmu „Češi jsou houbaři“ předchází KONCERT JANA ŽAMBOCHA od 18:15 hodin.

 

středa 1. dubna v 17:00 hodin, kino Vatra Vsetín

promítání filmu PRO SAMU (s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé)

Velká Británie, USA, Sýrie / Waad Al-Kateab, Edward  Watts / 2019 / 95 min., vstupné 80,- Kč

Syrské město Aleppo se po letech obléhání proměnilo v město duchů. Odehrává se v něm dramatický příběh filmařky, která zachycuje průběh nekončícího konfliktu jako svědectví pro svou čerstvě narozenou dceru Samu.

Následuje debata s Tomášem Kociánem, humanitárním pracovníkem a koordinátorem Člověka v tísni, který má zkušenosti s misemi v Afghánistánu, Pákistánu, Turecku a balkánských zemích.

 

čtvrtek 2. dubna v 17:00 hodin, kino Vatra Vsetín

promítání filmu ZEMĚ MEDU (s českými titulky v obraze)

Makedonie / Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska / 2019 / 85 min., 80,- Kč

Mezinárodně oceňovaný snímek o divoké včelařce Atidže nabízí nejen pohled na mizející řemeslo v dechberoucích sceneriích hornaté oblasti Severní Makedonie, ale je i silným podobenstvím o stavu naší civilizace.

Následuje debataMiroslavem Urbanem, který chová včely v hornaté oblasti Valašska, publikuje knihy o včelaření a vzdělává v této oblasti.

 

čtvrtek 2. dubna v 19:30 hodin, kino Vatra Vsetín

promítání filmu VÁLKA UMĚNÍ (s českými titulky v obraze)

Norsko, Německo / Tommy Gulliksen /  2019 / 102 min., 80,- Kč

Mají Evropané čím umělecky obohatit Severokorejce? A oni je? Střet dvou pohledů na umění a jeho různých rolí ve společnosti.

Zatímco v Londýně zaznamenávají počítačová čidla pohyb šneků, jejichž šinutí skládá hudbu, na druhé straně světa, v Severní Koreji, tvoří malíř sociálně realistický portrét svého vůdce.

Následuje beseda s…

 

pátek 3. dubna v 16:30 hodin, kino Vatra

Promítání filmu POSTIŽENI MUZIKOU (s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé)

Česká republika / Radovan Síbrt / 2019 / 80 min., 80,- Kč

V kapele The Tap Tap hrají a zpívají členové Jedličkova ústavu – lidé žijící s různými druhy diagnózy, ale také s rozličnými povahami a svérázným humorem.

Láďa stále trousí vtipné poznámky. Petr má vlastní slovník, kterému ostatní nerozumějí. Jana si hledá partnera přes seznamku. Všechny spojuje radost z muziky a působení v orchestru, který před více než 20 lety založil kapelník Šimon Ornest.

Následuje debata s Šimonem Ornestem a Láďou Angelovičem, protagonisty filmu, členy kapely The Tap Tap.

V rámci projektu „Dny s nadějí“ následuje koncert kapely The Tap Tap od 19:00 hodin v Domě kultury Vsetín (vstupné na koncert: 100,- Kč, pokud zakoupíte vstupenky na koncert i film, jednotné vstupné 150,- Kč)

 

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

U příležitosti konání festivalu Jeden svět 2020 – Vsetín 30. 3. 2020 až 3. 4. 2020 – vyhlašuje Masarykova veřejná knihovna Vsetín výtvarnou soutěž s názvem:

AŽ NAPRŠÍ A USCHNE

datum vyhlášení: 24. 2. 2020

datum ukončení příjmu soutěžních prací: 21. 3. 2020

určeno žákům a studentům základních a středních škol

forma, formát i technika jsou na tobě…

práce musí obsahovat jméno a příjmení, název školy, kontakt na autora (telefon, e-mail) – za zadní strany soutěžní práce

Své práce odevzdejte (fyzicky nebo poštou) v Turistickém informačním centru Vsetín (Dolní náměstí 1356, Vsetín 755 01) s označením „výtvarná soutěž – Až naprší a uschne“

 

Práce budou vystaveny v Masarykově veřejné knihovně Vsetín v termínu od 31.3. – 13.4.2020.

Na vernisáži výstavy dne 31.3. v knihovně budou oceněny 3 nejlepší práce, jejichž tvůrci obdrží volné vstupenky na festival Jeden svět 2020 pro dvě osoby a upomínkové předměty.

 

 

Poskytnuté osobní údaje budou ze strany správce údajů zpracovány v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679, o ochraně fyzických osob, v souvislosti se zpracováním osobních údajů - General Data Protection Regulation / dále jen "GDPR"/, v souladu s právní úpravou ČR související s ochranou osobních údajů a v souladu s pokyny uvedenými na www.mvk.cz.

Odevzdáním díla stvrzuji, že souhlasím s pořizováním fotografií pro reportážní a dokumentační účely v tiskové i elektronické podobě (web, sociální sítě) ze strany organizátora.


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena