Domů > Knihovna odměnila své nejmladší čtenáře

Knihovna odměnila své nejmladší čtenáře

Kategorie: Besedy, Čtení

Popis: V letošním Březnu měsíci čtenářů se knihovny v České republice zaměřily na ty nejmenší uživatele a návštěvníky.

Ač se to nemusí zdát, knihovny navštěvují (se svými rodiči, prarodiči či sourozenci) i velmi malé děti již od nejútlejšího věku. Kromě knížek, časopisů, leporel či CD s písničkami i pohádkami zde na ně čekají také různé hry, skládačky, stavebnice, omalovánky, tematické kufříky či batůžky. Knihovnice a knihovníci jsou vždy připraveni se zajímavým programem, pomocí či tipem nejen dětem, ale i jejich rodičům.

Ve Vsetíně jsou tři dětské knihovny - Luh, Rokytnice a Dolní náměstí a z těchto všech vybraly dětské knihovnice nejmladší čtenáře. Kritériem pro výběr z registrovaných čtenářů nebylo pouze množství vypůjčených knih, časopisů, her či CD, ale také zájem o knihovnu, účast na akcích a hlavně láska dětí i jejich nejbližších ke knížkám a ke čtení. A protože takových malých čtenářů není málo a všichni jsou moc šikovní, bylo obtížné vybrat jen několik. Nakonec knihovna ocenila jedenáct dětí: Nikol Kučná, Tereza Hlochová, Štěpán Machálek, Viktorie Koňaříková, Prokop Surý, Anna Kostková, Jáchym Zahradníček, Radim a Vítek Zajíčkovi, Vilém Obrtel a úplně nejmladší  odměněnou čtenářkou, které ještě nejsou tři roky, byla Alžběta Lorencová.

Ze slavnostního setkání, které se uskutečnilo 15. března v knihovně, si odměnění odnesli diplomy, knižní ceny, deskové hry, pastelky, omalovánky a sladkosti. O kulturní program se postaraly děti z MŠ Na Kopečku, které zahrály představení O rybáři a zlaté rybce. Poté ještě pokračoval program v podobě volného tvoření, čtení a hraní her. Oceněné děti přišla pozdravit a pochválit i vedoucí odboru školství a kultury MěÚ Vsetín Andrea Frňková.

Děkujeme našim malým čtenářům za přízeň, ale především jejich rodičům, že vedou své děti ke čtení a lásce ke knihám.


Doplňující fotografie

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena