Domů > Je za námi další Noc literatury - Májové čtení

Je za námi další Noc literatury - Májové čtení

Kategorie: Besedy, Čtení, Vycházky

Popis: Vsetínská knihovna pořádá tuto akci od roku 2013, tedy už pošesté. Za tu dobu bylo ve Vsetíně s knihami navštíveno mnoho zajímavých míst:

Noc literatury je kulturní událostí, která nabízí široké veřejnosti příležitost seznámit se netradičním způsobem s tvorbou současných evropských spisovatelů. Za dobu svého konání tak Noc literatury představila stále rostoucímu publiku mnoho desítek titulů evropské literatury.

Ve Vsetíně se ve středu 9. května četla díla autorů z Německa, Rakouska, Itálie, Maďarska, Švýcarska a Velké Británie. Mnozí z nich získali za svou práci prestižní ocenění ve svých zemích.
Olga Grjasnova: Rus je ten, kdo miluje břízy (Německo)
Michal Köhlmeier: Dva pánové na Pláži (Rakousko)
Paolo Cognetti: Osm hor (Itálie)
Viktor Horváth: Můj tank (Maďarsko)
Leta Samadeni: Tamangur (Švýcarsko)
Gavin Extence: Potíže s empatií (Velká Británie)

Vsetínská knihovna pořádá tuto akci od roku 2013, tedy už pošesté. Za tu dobu bylo ve Vsetíně s knihami navštíveno mnoho zajímavých míst: židovský hřbitov, patologie, hasičská zbrojnice, městský park u poledníku, policejní stanice, farní zahrada, vlakové nádraží, podzemní garáže, terasa městských lázní.
Svou účastí podpořilo tento projekt mnoho osobností kulturního i společenského života – hudebníci, herci. V letošním ročníku děkujeme Václavu Rašilovovi, Honzovi Žambochovi, Renatě Trličíkové, Kateřině Mrlinové, Dagmar Pavlouškové, Míle Dümmlerové, Tomáši Koňaříkovi, Pavlu Koňaříkovi.

Za finanční podporu děkujeme MK ČR a ZK.

Projekt organizují Česká centra od roku 2006. Před šesti lety se k němu připojil také Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a v roce 2013 se kromě Prahy četlo poprvé i v dalších městech Česka. Letos se mohou Noci literatury zúčastnit lidé ve více než 50 městech České republiky a ve více než 30 městech v dalších zemích. Ročník 2018 zaštítila Česká centra spolu se zahraničními ambasádami a sdružením zahraničních institutů  EUNIC, zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint.

 

Noc literatury ve fotografiích Jitky Harabišové

Za reportáž děkujeme Regionální televizi

Putoval s námi i Valašský deník


Doplňující fotografie

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena