Domů > Děti nocovaly v knihovně a připomněly si Foglara

Děti nocovaly v knihovně a připomněly si Foglara

Kategorie: Besedy, Čtení, Pro školy

Popis: Pátek 23. března letos připadl na Noc s Andersenem, kdy děti v městech a vesnicích po celé České republice, ale i na Slovensku či v Polsku, nocují v knihovnách a prožijí zde čas plný příběhů, soutěží, her a samozřejmě také čtení.

Tentokrát si nocování v knihovně užili žáci 5. A ZŠ Vsetín, Trávníky. Byla to pro ně odměna za vítězství v soutěži pro vsetínské základní školy „Nejlepší čtenářská třída“.
A program byl opravdu pestrý, letošním tématem se staly knížky Jaroslava Foglara. Děti na začátku přišel pozdravit i vsetínský starosta Jiří Růžička.
„Děkuji organizačnímu týmu knihovnic, které každoročně s láskou připravují program plný příběhů, napětí a fantazie. Odměnou nám všem je spokojenost malých nocležníků i jejich rodičů“, zhodnotila další úspěšný ročník Noci s Andersenem Helena Gajdušková, ředitelka vsetínské knihovny.
Nocležníci navštívili v rámci večerní procházky oddělení Policie ČR, kde se seznámili s různými policejními jednotkami a jejich činností. Prohlédli si také policejní auto. V knihovně pak dětem připravili vsetínští skauti honbu za ježkem v kleci. Poté následovalo lovení bobříků pod režií vsetínských knihovnic. Závěr večera patřil stezce odvahy po knihovně, jejímž cílem byl kryt, kde se museli všichni podepsat. Na odvážlivce zde čekalo neznámé strašidelné stvoření, ze kterého se vyklubal třídní pan učitel Stanislav Haša.
„I letos se do nocování s Andersenem zapojily malé knihovny okresu Vsetín, kde je potřeba poděkovat starostům obcí, ale také knihovnicím a dobrovolným nadšencům. Mezi pravidelné organizátory patří knihovny v Karolince, Jablůnce, Zašové, Oznici, Zubří, Lidečku, Vidči, Valašské Bystřici či Stříteži. Noc s Andersenem se zde stává již pravidelnou součástí kulturního života obce s podporou čtenářství a lásce ke knihám“ zmínila Věra Pelcová, vedoucí regionálních služeb MVK Vsetín.

Foto: archív MVK a Radovan Kocúrek


Doplňující fotografie

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena