Domů > Výstava Osobnosti Valašska za 1. republiky a Kde leží naši staříčci

Výstava Osobnosti Valašska za 1. republiky a Kde leží naši staříčci

Datum konání: 01. 10. 2018 - 31. 10. 2018

Místo: Chodba / schodiště knihovny na Dolním náměstí

Kategorie: Výstavy

Popis: Výstava reflektuje na osudech významných valašských osobností období 1. republiky a zároveň se je snaží citlivě propojit se stíny 1. světové války.

Je rozdělena do dvou celků:
Osobnosti Valašska za 1. republiky
představuje lidi, kteří se v tomto kraji narodili a přispěli k jeho rozvoji, nebo se proslavili v jiných městech (či zemích), ale také osobnosti, které svůj život s naším krajem spojily až v dospělosti. Mnozí z nich měli přímou zkušenost s Velkou válkou, někteří zažili i tu další. Někdo se dokázal po válce vrátit a začlenit se smysluplně do společnosti, jiný si nesl její šrámy na duši i na těle po celý život. Všem bylo ale jedno společné - Valašsko jako zdroj inspirace, místo, které stálo za to milovat… místo, kde stálo za to žít. 

Kde leží naši staříčci? Pomníky 1. světové války
propojuje naši současnost se stoletou minulostí a prostřednictvím fotografií pomníků obětem 1. sv. války připomíná, že vzniku naší republiky předcházely nesčetné oběti. V reportáži o cestě za rodinnou historií jsou rozkryty osudy jednoho jména z pomníku. Jeho nositel neměl takové štěstí, jako ti, na která si historie pamatuje.

Výstava potrvá od 1. – 31. října 2018 
a vytvořili ji Jana Vaculíková a Martin Kubík. 

 


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena
Prozkoumat knihovnu