Domů > Říjen ve znamení Týdne knihoven a Týdne s Masarykem

Říjen ve znamení Týdne knihoven a Týdne s Masarykem

Kategorie: Besedy, Čtení, Soutěže, Výstavy

Popis: Začátek října patří již tradičně v knihovnách po celé České republice kampani Týden knihoven a nebylo tomu jinak i letos. V říjnu chceme oslavit 100. výročí naší republiky a naplánovali jsme "Týden s Masarykem"

Začátek října patří již tradičně v knihovnách po celé České republice kampani Týden knihoven a nebylo tomu jinak i letos. Dětské knihovny Luh, Rokytnice a Dolní náměstí měly přichystánu bohatou nabídku her, soutěží, čtení a tvoření - jak v dopoledních hodinách pro školy, tak odpoledne pro širokou veřejnost. Byly vyhlášeny soutěže pro děti a mládež: „O poklad strýca Juráša“ (literární soutěž pro děti vsetínského okresu na téma: Hrdinové z knížek) a „O nejlepší čtenářskou třídu“ (čtenářská soutěž pro žáky 2.-5. tříd ZŠ). Oblíbené čtenářské besedy proběhly ve zvukové knihovně i v K klubu. Knihovna přivítala i vsetínského umělce Honzu Žambocha (Wolf lost in the poem),  který se spolu se současnými autorkami Simonou Rackovou, Jitkou N. Srbovou a Olgou Stehlíkovou představil  v programu "Ony a vlk". Od začátku října opět začaly vzdělávací kurzy pro veřejnost: „Virtuální univezita 3. věku“, jazykové kurzy, počítačové kurzy, kurz „Jak na chytrý telefon“ nebo kurz trénování paměti „Uzel na kapesníku nestačí“.

 

V říjnu chceme oslavit 100. výročí naší republiky a naplánovali jsme "Týden s Masarykem", ve kterém budeme děkovat, odměňovat věrné čtenáře, přátele a příznivce knihovny. Připomeneme si významné období vzniku našeho státu různými způsoby, nebude chybět "rande" či fotokoutek s Masarykem, prvorepubliková kavárna nebo exkurze po knihovně s Alicí a Olgou. O vzniku samostatného státu bude pojednávat i beseda „Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm“ s přednášejícím Milanem Řepou z Historického ústavu AV ČR, v.v.i.


Doplňující fotografie

Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena
Prozkoumat knihovnu