Domů > Prázdninová knihovna plná lákadel

Prázdninová knihovna plná lákadel

Kategorie: Besedy, Čtení, Soutěže, Společenské hry, Tvoření, Vycházky, Výstavy

Popis: venkovní čtení, tvoření, soutěže i výlety - to vše nabízí prázdninová knihovna

I v letních měsících je tu knihovna pro vás a chce se stát oázou, kde najdete místo ke čtení, zábavě, odpočinku a načerpání sil.

V prázdninové úterky opět přichází knihovna s programem dopoledních čtení pro děti, vždy od 10 hodin v dětské knihovně na Dolním náměstí. Knihy, ze kterých se zde bude číst, si pak můžete hned zapůjčit domů. Během čtení nepřijdete o zábavné scénky, ukázky, kvízy a příběhy plné humoru a napětí. Speciálním pořadem v rámci tohoto cyklu bude čtení a zpívání s Katkou Mrlinovou v červenci a se Sašou Rašilovem v srpnu.

V dětských knihovnách Luh a Rokytnice se bude číst před každým tvořením od 9 do 12 hodin. A kdy můžete přijít do knihovny tvořit? Vždy ve středu se na některé z dětských knihoven bude tvořit (například košíčky z provázků, papírové hrnky, skládanky ze starých knih a další – více v programu).

Nezapomeneme ani na oblíbené hraní stolních her a dokonce vás čeká i jedna Prázdninová noc her v knihovně.

S knihovnou se vydáme i ven na výletování pro celou rodinu. Pod vedením Jana Hajzlera se můžete podívat Předmostím až do pravěku nebo do Štramberka.

Zejména dospělým bude určeno Letní čtení na střeše, při kterém se můžete zaposlouchat do vybraných textů a hudby na netradičním místě…Číst budou vsetínští divadelníci a knihovníci, nebude chybět hudební doprovod. Programem provede Pavel Kotrla.

Na schodech knihovny na Dolním náměstí si nenechte ujít výstavu ilustrací z knihy Knihožrouti Kláry Smolíkové.

Zapojit se můžete i do Letní čtenářské výzvy.

V případě příznivého počasí pro vás bude každou středu od 11.7. do konce prázdnin před Turistickým informačním centrem Vsetín na Dolním náměstí připraven výprodej vyřazených knih. Svůj stánek máme i na koupališti, kde jsou knihy volně k zapůjčení.

Program a Plakát ke stažení

Budeme na vás myslet i při doplňování fondu, aby si knížky, tematické kufříky, audioknihy, e-knihy, časopisy, mapy, průvodce nebo stolní hry na prázdniny a dovolenou vybral opravdu každý.

Na léto je připravena i nabídka Turistického informačního centra Vsetín s půjčovnou kol, spoustou zajímavých tipů na léto, mapami, suvenýry a vstupenkovými portály, prostřednictvím kterých zakoupíte vstupenky na nejrůznější kulturní, sportovní akce či festivaly u nás i v zahraničí.

 

Prázdninová provozní doba:

knihovna Dolní náměstí

- centrální půjčovna (2. patro)

K klub, studovna a čítárna, dětská knihovna (3. patro)

pondělí - pátek 10:00 - 18:00

středa 08:00 - 18:00

sobota 09:00 - 12:00 (centrální půjčovna)

uzavření knihovny během prázdnin:

5. a 6.7. (všechny půjčovny)

13. - 28.8. (pouze centrální půjčovna)

- Turistické informační centrum Vsetín

pondělí - pátek 09:00 - 18:00

středa 08:00 - 18:00

sobota 09:00 - 12:00

otevřeno i ve státní svátek 5. a 6.7., 9:00 - 12:00

dětské knihovny (Luh, Rokytnice)

otevřeno pondělí, středa, pátek

9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00

dětské pobočky zavřeny ve dnech:

5. a 6.7.

6. – 28.8.

 

Vracení knih

Vracet knihy můžete i v době uzavření centrální půjčovny ve všech ostatních půjčovnách i v turistickém informačním centru. Totéž platí i pro sídlištní knihovny – knihy ze sídlištních knihoven můžete vrátit v budově na Dolním náměstí.

 

E-knihy

Vyzkoušejte e-knihy a půjčování z pohodlí domova či z dovolené


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Všechna práva vyhrazena