Domů > MÁME OTEVŘENO!

MÁME OTEVŘENO!

Kategorie:

Popis: Masarykova veřejná knihovna Vsetín se otevírá svým čtenářům a návštěvníkům od 12. dubna v omezeném provozu

Na základě usnesení vlády ČR ze dne 6. dubna 2021 obnoví Masarykova veřejná knihovna Vsetín svůj provoz v omezeném režimu a se zvýšenými hygienickými opatřeními. Zaměří se především na výpůjční služby a umožní lidem v plném rozsahu půjčovat a vracet knihy, časopisy, CD, stolní hry a další druhy dokumentů a využívat rešeršních, bibliografických a informačních služeb. Otevření se prozatím netýká pobytových služeb v knihovně (studovna, čítárna, veřejný internet, PC, vzdělávací akce atd.), uživatelé by měli omezit dobu své návštěvy na minimum. Stále je možno využívat i on-line služby knihovny.

Otevírá se také sídlištní knihovna Rokytnice (v sídlištní knihovně Luh bude probíhat v následujících 3 týdnech rekonstrukce, bude tedy uzavřena). Zůstane zachován úterní rozvoz pro donášky do domu registrovaným uživatelům MVK, jejichž trvalý nebo krátkodobý zdravotní stav neumožňuje osobní návštěvu knihovny (po objednání předem). Ruší se režim objednávání výpůjček prostřednictvím výdejních okének. Uživatelé mohou dále objednávat a rezervovat tituly pouze tradiční cestou přes své čtenářské konto dle platného ceníku (již ne telefonicky a e-mailem, jak tomu bylo v případě výdejních okének).

K vracení knih můžete také využít kniho-boxu „Vráti“.

Upozorňujeme, že se opět načítají upomínky

Beze změn, tedy u služby formou výdejního okénka, zůstává do 10. května Turistické informační centrum Vsetín. Po tomto datu se pak otevře dle běžné provozní doby.

Ředitelka knihovny Daniela Divínová k tomu uvádí: „Jsme moc rádi, že konečně uvítáme naše čtenáře opět mezi regály a budou si moci svobodně vybrat požadované tituly. Návrat k úplné nabídce našich služeb je prozatím pozvolný, nechceme nikoho ohrozit, bezpečnost a zdraví našich uživatelů je pro nás nejdůležitější“.

Znovuotevření knihovny v omezeném režimu budou doprovázet zvýšená hygienická opatření. V souladu s aktuálně platnými nařízeními budou muset uživatelé i knihovníci používat desinfekci a být vybaveni respirátorem FFP2 nebo KN95, dodržovat rozestupy a počet osob v půjčovnách se omezí. Věříme, že do budovy nebudou vstupovat návštěvníci s akutními zdravotními potížemi odpovídajícími virové infekci nebo podléhající karanténě.
 

Provozní doba knihovny:
Centrální budova Dolní náměstí:

pondělí - pátek v době 10 – 18 (středa 8 – 18)

 

Sídlištní knihovny Rokytnice a Luh:

pondělí a středa: 10 – 12 a 13 – 17

úterý a pátek: 10 – 12 a 13 – 16

čtvrtek, sobota: zavřeno

 

Turistické informační centrum Vsetín
do 10.5.2021 pouze výdejní okénko: pondělí – pátek: 10 – 12 a 13 – 17
od 10.5.2021 otevřeno pondělí - pátek: 9 - 18 (středa 8 - 18)

Knihovna je zde pro vás, neváhejte ji kontaktovat. Veškeré informace poskytneme na telefonu 575 755 141, +420 720 449 454 (v provozní době knihovny) nebo na kontaktních mailech půjčoven: centralnipujcovna@mvk.czkklub@mvk.czstudovna@mvk.czdetske@mvk.czluh@mvk.czrokytnice@mvk.czic.vsetin@mvk.cz nebo centrální e-mail: mvk@mvk.cz

Sledujte náš web www.mvk.cz a sociální sítě, kde informace pravidelně aktualizujeme.


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín | Ochrana osobních údajů
Všechna práva vyhrazena
Slavíme 100 let
Prozkoumat knihovnu