Domů > Dětský knihovník (nejen) a dětský uživatel v průmyslu 4.0 - ODBORNÝ SEMINÁŘ PRO KNIHOVNÍKY

Dětský knihovník (nejen) a dětský uživatel v průmyslu 4.0 - ODBORNÝ SEMINÁŘ PRO KNIHOVNÍKY

Datum konání: 06. 04. 2022 10:00 - 07. 04. 2022 15:00

Místo: Společenský sál knihovny

Kategorie: Vzdělávání

Popis: Cílem semináře je seznámit (nejen) dětské knihovníky s aktuální pohled vědy na působení technologií při vývoji dítěte, dále otevřít nové možnosti a objevit potenciál pro nové služby jak v informační, tak v komunitní sféře, které je možné nabídnout společnosti a uživatelům. Zároveň však také motivovat knihovníky k zdravému a uvědomělému způsobu života bez chronického stresu, který se následně projeví i při jejich práci.

Práce dětských knihovníků je čím dál náročnější. Vyžaduje vysoké nároky na osobu knihovníka – vedle knihovnického vzdělání by také nemělo chybět pedagogické, informační, technologické (se znalostí nových trendů, s přihlédnutím na průnik průmyslu 4.0). Měl by to být člověk schopný tvořit programy jak pro školy, tak v rámci neformálního volnočasového vzdělávání a vyžití. Měl by mít dobré komunikační znalosti, být tak trochu psychologem, vychovatelem, zvládat mnoho kreativních a tvůrčích činností včetně rukodělných. Součástí tohoto procesu je nutné celoživotní profesní vzdělávání, ale také schopnost být odolný vůči stresu, umět odpočívat, relaxovat a udržovat se v dobré fyzické i psychické kondici. Vsetínská knihovna se v roce 2019 stala „Kamarádkou knihovnou“. Cílem semináře je seznámit (nejen) dětské knihovníky s různými technologickými novinkami a aktuální pohled vědy na působení technologií při vývoji dítěte, dále otevřít nové možnosti a objevit potenciál pro nové služby jak v informační, tak v komunitní sféře, které je možné nabídnout společnosti a uživatelům. Zároveň však také motivovat knihovníky k zdravému a uvědomělému způsobu života bez škodlivého stresu, který se následně projeví i při jejich práci.

Věříme, že k tomu napomůže náš seminář ...

 

Účastnický poplatek: 400,- Kč (i pro členy SKIP)
Možnost úhrady:
- při registraci na místě

Předpokládaná kapacita: 35 účastníků

Termín pro registraci:  do 25.3.2022

Drobné občerstvení zajištěno. Náklady na stravné, cestovné, ubytování hradí vysílající organizace.

 

PROGRAM

(průběžně aktualizujeme)

 

PŘIHLÁŠKA

Kontaktní osoba / podrobné informace: Mgr. Kateřina Janošková, telefon: 734 417 893, e-mail: kjanoskova@mvk.cz

 

Možnosti ubytování ve Vsetíně

Knihovna se nachází v centru města (Vsetín, Dolní náměstí 1356). K přemístění nebudete potřebovat místní hromadnou dopravu. Vlakové i autobusové nádraží je cca 5 minut pěšky od knihovny. Mapa

 

Akce je finančně podpořena MK ČR a SKIP.

 


Copyright © 2008-17 Masarykova veřejná knihovna Vsetín | Ochrana osobních údajů
Všechna práva vyhrazena
Slavíme 100 let
Prozkoumat knihovnu