Služby

K-klub, hudební oddělení, čítárna, komiksový klub

Komunitní klub, hudební oddělení, čítárna - 3. patro na Dolním náměstí

K-klubKomunitní klub je umístěn ve 3. patře budovy knihovny na Dolním náměstí 1356. Je propojen se studovnou a čítárnou. Splňuje náročné požadavky propojení klasických knihovnických služeb a komunitních aktivit. Jako jeden celek, ve kterém mohou návštěvníci studovat, číst, poslouchat hudbu nebo jen odpočívat, působí čítárna novin a časopisů, hudební oddělení, studovna, oddělení s regionální literaturou a příjemně působící prostor pro děti a mládež.


Komunitní klub slouží jako místo setkávání jednotlivců i zájmových skupin. V dopoledních hodinách slouží K klub zejména k návštěvám škol, pro které jsou organizovány přednášky a exkurze, probíhají zde workshopy, společná veřejná čtení, akademický rok pro seniory, Prázdninová knihovna atd. Je zde také možnost číst si nebo hrát nejrůznější stolní společenské hry, které si lze zapůjčit přímo u výpůjčního pultu. Odpoledne slouží prostor studentům, maminkám s dětmi, seniorům aj. pro jejich volnočasové aktivity. Nejnovějším lákadlem je zde
Comics club U Mouchy CC, který kromě půjčování komiksů pořádá rozmanité akce pro děti a mládež (např. odpoledne s Hravou Mouchou).


Hudební oddělenítři poslechová místa, která jsou vybavena křesílky a sluchátky. Registrovaní čtenáři si mohou vybírat, zda chtějí CD poslouchat v knihovně nebo si je zdarma zapůjčit i domů. Seznam CD je k dispozici v půjčovně i na webových stránkách knihovny.
Zájemci o hudební literaturu mají k dispozici fond, který obsahuje nejrůznější druhy hudebnin, partitury, notové záznamy, dále libreta, naučné knihy o hudbě a životopisy hudebních skladatelů a slavných interpretů. Při půjčování not si mohou úryvky skladeb přehrát na klávesách.

 

Čítárna je propojena s K-klubem, hudebním oddělením a studovnou, její návštěvníci mohou využít přes 200 titulů periodik, jejichž prohlížení si mohou zpříjemnit kávou. Návtěvníkům jsou rovněž k dispozici internetová místa a kopírovací služba.

 

Poskytované služby


 • výpůjční služba (časopisy, komiksy)

 • půjčování CD (kompakty půjčujeme i domů) - Seznam CD

 • půjčování hudebnin

 • poslech CD - 3 poslechová místa

 • využití multimediálních dokumentů (jejich seznam najdete v souborném katalogu knihovny při zadání klíčového slova "multimedia")

 • internet pro veřejnost, možnost tvorby dokumentů v textovém editoru Word,WIFI

 • káva, stolní hry, četba, odpočinek, programy (tvořivé dílny, soutěže ad.)

   

Kontakt


 • Telefon: +420 575 755 142

 • E-mail mvk(@)mvk.cz

   

Otevírací doba

Pondělí
10 - 18
Úterý
10 - 18
Středa
8 - 18
Čtvrtek
10 - 18
Pátek
10 - 18
Sobota
zavřeno

Soubor ke stažení: Plán rozmístění fondu ve studovně a čítárně

Soubor PDF: velikost 8438 kB, aktualizováno 12.12.11

Stránka byla naposledy upravena 20.08.13 07:08Zpět nahoru