Služby

Dětské knihovny

Dětské knihovny ve Vsetíně

Ve Vsetíně jsou dětem, jejich rodičům a školám k dispozici tři dětské knihovny - Knihovna Dolní náměstí, Knihovna Rokytnice a Knihovna Luh (bližší informace ke každé půjčovně níže na této stránce).


Prioritou dětských knihoven je půjčování knih a časopisů a podpora čtenářství. V příjemném prostředí mohou děti v odpoledních hodinách trávit čas nejen četbou (oblíbené jsou v poslední době zejména komiksy), ale také mají k dispozici deskové hry, tematické kufříky, různé skládačky, CD ROMY, mohou si zde malovat či jen tak pobýt s kamarády.
Velký zájem je o počítače a o bezplatný přístup k internetu. Na internetu může každý pracovat jednu hodinu denně. Na všech dětských půjčovnách je wi-fi.
Dopoledne jsou přednostně vyhrazena třídám mateřských a základních škol, které přicházejí na předem objednané exkurze, besedy, knihovnické a informační lekce. Nabídka je široká - viz Nabídka pro školy. Na požádání připraví dětské knihovny i další programy.
Katalog knihovního fondu dětských knihoven je k dispozici na www.mvk.cz/katalog/. Čtenáři si mohou sami z domu hledat knihy, které si chtějí vypůjčit, prodlužovat výpůjčky a mohou si knihy sami rezervovat (e-služby).


Průkaz vystavený v dětské knihovně na sídlišti platí ve všech půjčovnách na Dolním náměstí a opačně.

 

Poskytované služby


 • výpůjční služba

 • besedy pro děti - Nabídka pro školy

 • soutěže, promítání, programy pro děti

 • internet pro veřejnost

 • kopírování

 • tematické kufříky (s knížkami, pexesem, leporelem, CD atd.) k zapůjčení domů - seznam

 • deskové hry - půjčovna na Dolním náměstí - seznam

 

Akce pro děti v průběhu školního roku:


Aktuálně probíhají další akce - soutěže, besedy se spisovateli, výtvarné dílny, zábavná odpoledne apod. Sledujte zpravodaj nebo akce na webu knihovny.


 

Dětská knihovna Vsetín - Luh


LuhV budově Domu služeb Vsetín - Luh je v prvním patře umístěna knihovna pro děti. Děti navštěvují knihovnu v dopoledních i odpoledních hodinách. Dopoledne přicházejí do knihovny školní třídy ze základních i mateřských škol na besedy, exkurze a knihovnické lekce - knihovna v Luhu spolupracuje se ZŠ v Luhu a na Ohradě, jejich školními družinami a se třemi MŠ. Nabídka akcí pro školy, školky i družiny je bohatá a je možné vybírat z nabídkového seznamu, nebo je možné po domluvě připravit i další besedy.
Základní a stěžejní činností knihovny je půjčování knih a časopisů. V příjemném prostředí mohou děti v odpoledních hodinách trávit čas nejen četbou, ale také mají k dispozici různé skládačky, stolní společenské hry, tematické kufříky, mohou si zde malovat či jen tak pobýt s kamarády.
Velký zájem je o počítače a o bezplatný přístup k internetu.
Průkazka vystavená v knihovně v Luhu opravňuje ke vstupu do všech oddělení (Dolní náměstí, Rokytnice).
Zájem je také o další akce knihovny. Každý týden probíhá schůzka kroužku mladých knihovníků „Knížátek". Díky internetu je knihovna v Luhu propojena s centrální knihovnou. Čtenáři si mohou sami z domu prodlužovat výpůjčky, hledat ve fondu knih celého okresu, mohou si knihy sami rezervovat. V knihovně Luh se scházejí senioři z místního sídliště a při různorodých besedách tak tráví smysluplně čas. Propojení těchto dvou věkových kategorií se přímo nabízí, tak proč to nezkusit?

Kontakt


 • Telefon: +420 571 432 158

 • E-mail luh(@)mvk.cz

Otevírací doba

Pondělí
10 - 12, 13 - 17
Úterý
10 - 12,13 - 16
Středa
10 - 12, 13 - 17
Čtvrtek
zavřeno
Pátek
10 - 12, 13 - 16
Sobota
zavřeno

Dětská knihovna Vsetín - Rokytnice


RokytniceKnihovna pro děti ve Vsetíně - Rokytnici je umístěna v prvním patře budovy Domu služeb v Rokytnici. Spolupracuje se dvěma mateřskými školkami (Rokytnice, Benátky) a dvěma základními školami (Rokytnice, Integraf). Nepravidelně přijíždějí i další školy z okolí Vsetína.
Kromě půjčovních služeb, zahrnujících i půjčování tematických kufříků, umožňuje vybavení knihovny i snadné a poměrně rychlé vyhledávání informací, a to pomocí čtyř počítačů, které jsou určeny pro práci s knihovními katalogy, internetem a pro hraní her z CD-ROMů. Dopoledne jsou vyhrazena třídám mateřských a základních škol, které přicházejí na předem objednané besedy. Nabídka je široká - viz Nabídka pro školy. Lákavá je i čítárna s velkým výběrem časopisů, která nabízí útulné zákoutí malým i velkým čtenářům. Mohou zde hrát stolní deskové hry, vyplňovat kvízy a mnoho dalšího.
Pro dospělé čtenáře je k dispozici velký výběr knih a časopisů, jejichž zapůjčení velmi oceňují.
Průkazka vystavená v knihovně v Rokytnice opravňuje ke vstupu do ostatních oddělení tj. Dolní náměstí a Luh.

Kontakt


 • Telefon: +420 571 416 011

 • E-mail rokytnice(@)mvk.cz

Otevírací doba

Pondělí
10 - 12, 13 - 17
Úterý
10 - 12,13 - 16
Středa
10 - 12, 13 - 17
Čtvrtek
zavřeno
Pátek
10 - 12, 13 - 16
Sobota
zavřeno

Dětská knihovna Vsetín - Dolní náměstí ve 3. patře


Dětské DNDětská knihovna Vsetín Dolní náměstí - vznikla po přestěhování dětské knihovny Trávníky v únoru 2013 (nacházela se v sídlišti Trávníky blízko středu města vedle restaurace Bečva), která sloužila svým čtenářům již od listopadu roku 1973. Centrální umístění dětské půjčovny vyhovuje návštěvníkům nejen z blízkého okolí, ale také ze  sídliště Jasénka a vesnic přilehlých ke Vsetínu.
Stěžejní prioritou je půjčování knih a časopisů, čtenáři si však rychle zvykli na možnost vyhledávat nejrůznější informace na internetu. Děti mají zájem také o vzdělávací a zábavné programy, které si mohou prohlížet na CD-ROM. Nabídka těchto programů je v současné době už hodně široká - od programů pro děti předškolního věku, přes CD-ROM pro mladší školní věk až po náročnější programy pro nejstarší děti. A nabídka dalších služeb pokračuje přes možnost zahrát si různé deskové hry až po Holčičí párty nebo Knihovnu plnou masek po skončení běžné půjčovní doby.
Knihovna spolupracuje s mateřskými školami, stejně jako s učiteli a dětmi ze základních škol Trávníky, Sychrov, Turkmenská a obce Hovězí. Kromě literárních besed si děti při těchto návštěvách půjčují knihy a časopisy a společná návštěva knihovny se třídou se pro ně stala samozřejmostí. Besedy pro děti jsou koncipovány tak, aby rozvíjely aktivní čtenářství . Pro besedy jsou vyhledávána nová témata vzhledem k novinkám v literatuře pro děti a mládež, knihovna propaguje nové autory a ilustrátory. Nabídka akcí pro školy, školky i družiny je bohatá a je možné vybírat z nabídkového seznamu, nebo je možné po domluvě připravit i další besedy.

Kontakt


 • Telefon: +420 575 755 146

 • E-mail detske(@)mvk.cz

Otevírací doba

pondělí
10 - 18
úterý
10 - 18
středa
8 - 18
čtrvrtek
10 - 18
pátek
10 - 18
sobota
zavřeno

Soubor ke stažení: Nabídka školám pro rok 2013/2014

Nabídka akcí školám a školním družinám ve školním roce 2012/13.

Soubor PDF: velikost 9521 kB, aktualizováno 05.09.12

Stránka byla naposledy upravena 20.08.13 09:08Zpět nahoru