O knihovně

Co se děje

Celkem 3 aktuality

Celkem 1 aktualita

Celkem 5 aktualit

29

28

Udělejte radost svým blízkým

14

 

V poslední době máme radost z malých knihoven v našem okrese, které pro své návštěvníky zřizovatelé spravují, rekonstruují nebo jinak vylepšují.

V roce 2016 se nově zrekonstruovaných prostor dočkala Knihovna města Zubří, Místní knihovna Vidče nebo Místní knihovna v Jarcové. Mohou se teď pochlubit velkorysým vzdušným prostorem, moderním a atraktivním vybavením (nábytkem, regály, výpočetní a promítací technikou) a rozšířením služeb pro své uživatele. Ve Vidči souběžně s knihovnou vyrostlo před budovou i nové parkoviště, které mohou návštěvníci knihovny využívat. Do knihovny je teď bezbariérový vstup a úpravou prošla i zeleň v blízkém okolí, což vyzývá k organizování venkovních aktivit, jež vítají především děti. I v letošním roce rekonstrukce knihoven pokračovaly.

 

V knihovně ve Viganticích proběhla kompletní rekonstrukce interiéru, byl pořízen nový nábytek a další vybavení. Čerstvě je přestěhovaná knihovna ve Valašské Bystřici, která teď může svým uživatelům nabídnout bezbariérový vstup a moderní prostor k půjčování knih i odpočinku a jiným aktivitám. Knihovna přímo navazuje na Informační centrum obce. Prozradit můžeme, že se právě v těchto chvílích pracuje na rekonstrukcích v knihovnách v Pržně, v Loučce a v Kelči a schyluje se k velkým stavebním akcím i v městských knihovnách ve Valašském Meziříčí a v Rožnově pod Radhoštěm.

 

V okrese Vsetín funguje celkem 77 knihoven a jejich poboček včetně MVK. Při MVK Vsetín pracuje středisko regionálních knihovnických služeb, které pomáhá obecním knihovnám v okrese Vsetín. Tato činnost je realizována díky finančním prostředkům Zlínského kraje z dotačního programu Regionální funkce knihoven. Jedná se hlavně o metodickou pomoc a poradenství, konzultace při zařizování interiéru, pomoc při nákupu, zpracování a distribuci knih zakoupených z rozpočtu obcí, podpora při revizi a aktualizaci knihovního fondu, při zavádění automatizace a nových technologií v knihovnách. Pro knihovníky pořádáme porady a semináře. Obyvatelé obcí také oceňují výměnné soubory knih, které knihovnám díky dotaci poskytujeme.
 
Věra Pelcová
14

V pátek 17. listopadu má knihovna a Turistické infomrační centrum Vsetín zavřeno - státní svátek

03

Topka nejpůjčovanějších knih měsíce v Masarykově veřejné knihovně Vsetín

Celkem 2 aktuality

Celkem 4 aktuality

Celkem 1 aktualita

Celkem 2 aktuality

Celkem 6 aktualit

Celkem 5 aktualit

Celkem 3 aktuality

Celkem 9 aktualit

Celkem 8 aktualit

Stránka byla naposledy upravena 03.12.08 05:12Zpět nahoru