O knihovně

Co se děje

Celkem 3 aktuality

Celkem 3 aktuality

Celkem 1 aktualita

Celkem 5 aktualit

Celkem 2 aktuality

Celkem 4 aktuality

Celkem 1 aktualita

Celkem 2 aktuality

Celkem 6 aktualit

30

I v letních měsících je tu knihovna pro vás a chce se stát oázou, kde najdete místo ke čtení, zábavě a odpočinku

29

13

Vyhlášení dalšího ročníku literární soutěže Talent ze šuplíku

Jste skrytý literární talent? Píšete a chcete znát názor odborné poroty na svou práci? Máte rádi literaturu? Pak právě pro vás pořádá Masarykova veřejná knihovna Vsetín 8. ročník literární soutěže Talent ze šuplíku.

Talent ze šuplíku spatřil světlo světa v roce 2003 a jeho snahou je poskytnout prostor a možnost prezentace své práce mladým lidem, kterým je blízká literární tvorba“, přiblížila smysl soutěže knihovnice Lucie Strbačková, která stála u zrodu soutěže a organizuje ji do současnosti.

 

Soutěž je určena pro autory ve věku od 15 do 30 let, kteří napíší svou práci v próze či v poezii. Nově je také vítán virtuální příspěvek – ukázka blogu, vlogu, webové stránky, kanálu na youtube, diskuzí, panelů aj. Zájemci mohou dodávat své příspěvky v termínu od 1. června do 31. října 2017 v elektronické podobě na e-mail: lstrbackova@mvk.cz.

 

Už se moc těšíme na všechny příspěvky a věříme, že bude z čeho vybírat“ uvedla Lucie Strbačková a dodala: „vítěz bude mít možnost autorského čtení v knihovně a jeho práce budou zveřejněny na webu knihovny. Můžete se těšit na lákavé ceny a to vše na slavnostním vyhodnocení, které proběhne v listopadu 2017.“

 

V porotě mezi jinými zasedne například literární kritik, redaktor a básník Pavel Kotrla, který si ke komentáři soutěže propůjčil slova dalšího ze vsetínských básníků Jakuba Chrobáka: „Psaní není soutěž. Každý z vás, kdo v sobě našel odvahu vyjít se svým nitrem ven, vyhrál, protože zažil něco, co většina lidí nikdy nepozná. A to jsou věci, které jsou nafurt.

 

Partnery soutěže Talent ze šuplíku se pro letošní rok staly i Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm a Městská knihovna Valašské Meziříčí. Mediálním partnerem je Valašský deník.

kj

08

06

01

Celkem 5 aktualit

Celkem 3 aktuality

Celkem 9 aktualit

Stránka byla naposledy upravena 03.12.08 05:12Zpět nahoru