O knihovně

Co se děje

Celkem 3 aktuality

Celkem 3 aktuality

Celkem 1 aktualita

Celkem 5 aktualit

Celkem 2 aktuality

Celkem 4 aktuality

Celkem 1 aktualita

Celkem 2 aktuality

Celkem 6 aktualit

30

I v letních měsících je tu knihovna pro vás a chce se stát oázou, kde najdete místo ke čtení, zábavě a odpočinku

29

13

Vyhlášení dalšího ročníku literární soutěže Talent ze šuplíku

08

06

01

Datum 1. června, tedy Den dětí, byl záměrně vybrán zástupci Rodinného mateřského centra Sluníčko Vsetín a Masarykovy veřejné knihovny Vsetín k slavnostnímu přivítání „knihostánku“ do života centra. „Jedná se o bezplatnou veřejnou knihovničku, ze které si každý návštěvník centra může vypůjčit, přečíst, vyměnit knížku či časopis. Vsetínská knihovna věnovala regálek s knihami a jako správná „sudička“ budeme dohlížet na to, aby dobře sloužil a knížky v něm dělaly radost“, uvedla ředitelka knihovny Helena Gajdušková. Potěšení z nové služby vyjádřila i vedoucí centra Pavla Fojtíková: „Jsme moc rádi, že se tento nápad podařilo zrealizovat. Již během několika málo dní, kdy zde byl knihostánek umístěn, zaznamenáváme zvýšený zájem rodičů, dětí, ale i dalších návštěvníků budovy, kteří se zde zastavují, listují knihami a časopisy a ty si buď odnesou nebo si díky nim krátí čekání na své ratolesti“.

Slavnostní události se zúčastnil i místostarosta města Vsetín Tomáš Pifka, který popřál přítomným maminkám, dětem i pracovnicím centra krásné zážitky strávené při čtení. Sám se svěřil, že každodenní večerní chvíle u knížky, kdy čte dětem před spaním, patří k jeho nejmilejším: „V současnosti jsou u nás nejoblíbenější večerníkové pohádky Štaflík a Špagetka, Káťa a Škubánek, Pohádky z Větrné Lhoty, Rumcajs s Cipískem nebo knížka Dětem Z. Svěráka a J. Uhlíře. Dáváme přednost tištěným, voňavým knihám před těmi elektronickými.“

 

Se čtenářskými návyky svých dětí se nám svěřily i návštěvnice centra maminka Veronika a její dvě dcery Nikola (4 roky) a Sára (2 roky): „Nejčastěji čteme před spaním a čte u nás tatínek. Chodíme také pravidelně do knihovny, kde si mimo jiné půjčujeme různé říkanky a básničky a holky se je učí zpaměti. Tahákem posledních dní je knížka Ledové království“.

 

Knihostánek byl uveden do života slavnostním přestřižením pásky, čehož se ujali Tomáš Pifka a Helena Gajdušková. Příjemným zpestřením bylo čtené a zhudebněné pásmo inspirované texty Jiřího Žáčka v podání pravidelných uživatelek centra Lucie Ondrové a Michaely Pavlíčkové.

 

kj

Celkem 5 aktualit

Celkem 3 aktuality

Celkem 9 aktualit

Stránka byla naposledy upravena 03.12.08 05:12Zpět nahoru